chrome firefox opera safari iexplorer

У Заповіднику презентували мапу «Вишивана моя Україна»

01 серпня 2017 о 11:22

28 липня 2017 року у Великій Лаврській дзвіниці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в межах Всеукраїнської казначейської акції «Вишивана моя Україна» відбулася презентація вишитої мапи нашої країни. Акцію, що стартувала рік тому, куратори присвятили 25-річчю Незалежності України. Ініціатором проекту виступила Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз.

Олег Топилко (начальник відділу музейно-освітньої роботи заповідника) в образі Гетьмана Івана Мазепи привітав присутніх. Майстрині розповіли про роботу над мапою.

Карта оздоблена орнаментами, що характерні для кожного окремого регіону, державним символом – гербом України та голубом – пташкою, що є символом миру. Напис на карті інформує: «Карта вишита казначеями з усіх територіальних органів Державної казначейської служби України та її центрального апарату на честь 25 річниці Незалежності України з 8.08.2016 по 21.10.2016». Протягом останнього року мапу презентували у всіх областях України та навіть в Антарктиді. Варто зазначити, що перші орнаменти були вишиті працівниками Донецької та Луганської областей, які виконують свої повноваження на підконтрольній українській владі території. У прес-анонсі до презентації мапи зазначається: «Казначеї Донеччини та Луганщини проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст та символи мирного життя».

Як планують організатори проекту, в майбутньому мапа-вишиванка буде зберігатися у центральному апараті Державної казначейської служби України: «Кожна ниточка карти “Вишивана моя Україна” – це споконвічні прагнення українців до єднання, що пробудили почуття ще більшого патріотизму у непростих умовах сьогодення».

Джерело: kplavra.kiev.ua
Розділи: Новини культури

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути