chrome firefox opera safari iexplorer

Українські «слуги народу» — найдорожчі у світі?!

22 вересня 2017 о 16:22

Бюджетний процес в Україні останніми роками дає підстави говорити про нову політичну закономірність: ЧИМ БІЛЬШЕ ПАДАЄ ДОВІРА ДО ВЛАДИ — ТИМ БІЛЬШЕ ЗРОСТАЮТЬ ВИДАТКИ НА УТРИМАННЯ ЦІЄЇ ВЛАДИ!

Особливо зростання бюджетного утримання (тобто, за кошти платників податків) стосується правоохоронних органів, силових міністерств, та, власне, функціонування чиновників на центральному рівні влади.

Так, у наступному році:

  • на 12 мільярдів 896 мільйонів гривень більше, ніж у поточному році, отримає Міністерство внутрішніх справ України; 
  • на 981 мільйон більше – СБУ;
  • на 939,3 мільйона – Генпрокуратура; 
  • на 479 мільйона – Апарат Верховної Ради України; 
  • на 182,1 мільйона – державна охорона органів влади та посадових осіб…

Примітно, що рекордсменом зростання видатків з моменту створення є Міністерство інформаційної політики України: у 2018 році на його утримання передбачено 522 млн. грн., що на 260 млн. грн. більше ніж у 2017 році.Але якщо врахувати, що у 2015 році на утримання Мінінформполітики було передбачено 6,8 млн. грн., то всього за чотири роки витрати на утримання цього міністерства зросли майже в 77 разів! 

До речі, багато бюджетних коштів досі закладаються міністерствами на утримання своїх друкованих ЗМІ, проведення виставок тощо. А найбільш унікальною статтею бюджету-2018 є видатки на внески України в діяльність СНД!

Крім того, нагадаємо, що влада в липні 2017 року вже вносила зміни до Бюджету-2017, значно збільшивши витрати на власне утримання. Так, після прийняття змін до бюджету, у 2017 році додатково було виділено кошти на утримання:

— Міністерства внутрішніх справ України у розмірі 7 млрд грн;

— Генеральної прокуратури України у розмірі 1 млрд 174 млн грн;

— Служби безпеки України у розмірі 742 млн грн;

— Державного управління справами у розмірі 653 млн грн;

— Апарату Верховної Ради України у розмірі 233 млн грн;

— Секретаріату Кабінету Міністрів України у розмірі 75,9 млн грн.

Тож, продовжуючи проект Громадського руху «Рідна країна» «#Нашбюджет — під громадський контроль!» та для більшого розуміння масштабів з року в рік зростаючих «апетитів» влади за наші з вами гроші, подаємо порівняльну табличку.

Табличку ДИВІТЬСЯ ТУТ.

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути