chrome firefox opera safari iexplorer

За рік «Укравтодор» відремонтував лише 1% доріг?

18 вересня 2017 о 11:47

Тема доріг завжди актуальна перед будь-якими виборами. От і зараз прем'єр-міністр України Володимир Гройсман надто часто почав повторювати одну і ту саму тезу — по-справжньому якісні дороги по всій Україні за 3-5 років. Лише у понеділок, 11 вересня, на Twitter аккаунті прем'єр-міністра було одразу 8 постів про дорожній ремонт, пише DW.com.

170 тисяч кілометрів — саме така загальна протяжність українських автошляхів державного та місцевого значення. 95% з них, за даними міністерства інфраструктури, є зношеними і не відповідають сучасним вимогам.

Щоб привести їх до ладу за короткий час, потрібно щороку ремонтувати близько 30 тисяч кілометрів, стверджують експерти.

«З них 15 тисяч кілометрів — капітального ремонту і ще 15 тисяч — середнього поточного. Наразі ж ми ремонтуємо від 500 до 1000 кілометрів доріг на рік», — пояснює голова ГО «Моя дорога» Роман Хміль.

І справді, згідно зі статистикою «Укравтодору», яку отримала DW.com, наразі за рік відомство встигає відремонтувати в середньому менше тисячі кілометрів доріг. Тобто, в 30 разів менше від потреби, або менше 1 відсотка всіх доріг.

Причому, здебільшого робиться лише середній поточній ремонт.

Найбільший «бум» відбувся не в часи урядування Володимира Гройсмана, і навіть не в часи прем’єрства Арсенія Яценюка. Найбільше дороги ремонтувалися у період підготовки до фіналу чемпіонату з футболу «Євро-2012»: близько двох тисяч кілометрів доріг у 2011 році і 1600 кілометрів — у 2012 році.

Для порівняння: цьогоріч відремонтовано поки що сімсот кілометрів доріг, хоча в «Укравтодорі» обіцяють збільшиту цю цифру до тисячі кілометрів до кінця року.

Розділи: Суспільство

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути