chrome firefox opera safari iexplorer

За рік «Укравтодор» відремонтував лише 1% доріг?

18 вересня 2017 о 11:47

Тема доріг завжди актуальна перед будь-якими виборами. От і зараз прем'єр-міністр України Володимир Гройсман надто часто почав повторювати одну і ту саму тезу — по-справжньому якісні дороги по всій Україні за 3-5 років. Лише у понеділок, 11 вересня, на Twitter аккаунті прем'єр-міністра було одразу 8 постів про дорожній ремонт, пише DW.com.

170 тисяч кілометрів — саме така загальна протяжність українських автошляхів державного та місцевого значення. 95% з них, за даними міністерства інфраструктури, є зношеними і не відповідають сучасним вимогам.

Щоб привести їх до ладу за короткий час, потрібно щороку ремонтувати близько 30 тисяч кілометрів, стверджують експерти.

«З них 15 тисяч кілометрів — капітального ремонту і ще 15 тисяч — середнього поточного. Наразі ж ми ремонтуємо від 500 до 1000 кілометрів доріг на рік», — пояснює голова ГО «Моя дорога» Роман Хміль.

І справді, згідно зі статистикою «Укравтодору», яку отримала DW.com, наразі за рік відомство встигає відремонтувати в середньому менше тисячі кілометрів доріг. Тобто, в 30 разів менше від потреби, або менше 1 відсотка всіх доріг.

Причому, здебільшого робиться лише середній поточній ремонт.

Найбільший «бум» відбувся не в часи урядування Володимира Гройсмана, і навіть не в часи прем’єрства Арсенія Яценюка. Найбільше дороги ремонтувалися у період підготовки до фіналу чемпіонату з футболу «Євро-2012»: близько двох тисяч кілометрів доріг у 2011 році і 1600 кілометрів — у 2012 році.

Для порівняння: цьогоріч відремонтовано поки що сімсот кілометрів доріг, хоча в «Укравтодорі» обіцяють збільшиту цю цифру до тисячі кілометрів до кінця року.

Розділи: Суспільство

9 березня

Інші дати
Георгій Нарбут 
1886 – український художник-графік. Автор славнозвісної ілюстрації до «Енеїди», графічної серії «Українська абетка», ескізів українських грошових знаків, цінних паперів, поштових марок, військових мундирів Української армії, нової української геральдики.
Розгорнути
Народився Тарас Шевченко
(1814, с.Моринці Черкаська область – 1861), український поет, художник, мислитель, письменник, драматург, громадсько-політичний діяч.
«Страшно впасти у кайдани. Умирать в неволі, А ще гірше — спати, спати, І спати на волі — І заснути навік-віки. І сліду не кинуть Ніякого, однаково, Чи жив, чи загинув!» (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Народився Микола Пимоненко
(1862, м. Київ - 1912) – український художник, автор багатьох картин на сільську та міську тематику: «Сінокіс», «Проводи рекрутів», «Жниця», «Свати», «У похід», «Ярмарок», «Весілля в Київській губернії», «Ворожіння».
Розгорнути
Народився Тарас Боровець (Бульба)
(1908, с. Бистричі рівненська область – 1981) – діяч українського повстанського руху часів Другої світової війни, засновник УПА "Поліська Січ".
Розгорнути