chrome firefox opera safari iexplorer

Переяславу мають нарешті повернути історичну назву, — Томенко

13 жовтня 2017 о 14:20

Виступаючи сьогодні на VI Всеукраїнському історико-культурологічному форумі «Сікорські читання», громадський діяч Микола Томенко закликав краєзнавців та істориків бути більш наполегливими та активними і не залишатися осторонь під час ухвалення державних рішень.

Для прикладу він висловив здивування тим, що скоро будемо відзначати ледь не пʼятирічку обговорення питання про повернення одному з найдавніших міст України – Переяславу – його історичної назви.

Як відомо, Переяслав вперше згадується у 907, це був центр Переяславського князівства, і в цьому році місто відзначало вже своє 1110-річчя! «І немає жодного тут присутнього науковця чи краєзнавця, який би не підтримував ідею зняття «ідеологічного додатку» з назви міста і повернення йому історичної форми – Переяслав», – зазначив М. Томенко.

Він також згадав, що днями міська рада знову повернеться до обговорення питання повернення Переяславу історичної назви. «Тут говорять, що для цього необхідні додаткові кошти, щоб замінити таблички з назвою міста… Якщо питання не в історії, не в ідеології, а лише в табличках, то наш Фонд «Рідна країна» готовий допомогти вирішити проблему із заміною цих табличок, аби місту Переяславу нарешті повернути історичну назву!», – зазначив Микола Томенко.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути