chrome firefox opera safari iexplorer

У столичній опері прозвучать твори трьох гігантів сучасної української музики

07 листопада 2017 о 11:09

У Національній опері у Києві 10 листопада відбудеться гала-концерт проекту «Три С: Скорик, Станкович, Сильвестров», повідомляє Україна молода.

Кожен із цих композиторів є знаковою фігурою в історії музичної України.

Абсолютно новий формат концертів, які проводили з минулого року, став потужною промоцією найкращих творів українського музичного мистецтва.

Прем’єру маштабного національного проекту поціновувачі музики сучасних українських композиторів мали змогу слухати ще у квітні минулого року, яка відбулася на сцені Київської опери, — зачаровував своєю впізнаваною навіть для тих, хто не надто розбирається у класичній музиці, «Мелодією» Мирослав Скорик.

Тоді також прозвучала світова прем’єра Концерту для віолончелі з оркестром №2, який виконав віолончеліст Олександр Пірієв у супроводі Симфонічного оркестру Українського радіо (диригент — Володимир Шейко).

У концерті також взяв участь відомий український піаніст Йожеф Ермінь. Окрім столиці, концерти з циклу «Три С / Мирослав Скорик» відбулися у Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Вінниці, Харкові та Одесі.

Щоб осягнути масштабність творчості кожного зi славної когорти «Три С», варто згадати деякі цифри і факти. Скажімо, Євген Станкович написав 6 симфоній, 9 камерних симфоній, опери «Коли цвіте папороть» і Rustici, 6 балетів і велику кількість ораторіальних, камерно-вокальних та інструментальних робіт, а також музику для 6 спектаклів та понад 100 фільмів.

Він удостоєний багатьох почесних звань та нагород, у тому числі найвищої нагороди України за артистичну діяльність — премії Тараса Шевченка.

Третя камерна симфонія Євгенія Станковича увійшла в десятку найкращих творів світу організації ЮНЕСКО. Його твори звучали в концертних залах Канади, США, Німеччини, Франції, Іспанії, Югославії, Китаю, Філіппін i країн Східної Європи. Євген Станкович був головою журі Першого міжнародного фестивалю сучасної музики в Канаді.

Валентин Сильвестров так само лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, а також Міжнародної премії імені Кусевицького (США), Міжнародного конкурсу композиторів Gaudeamus (Нідерланди) та інших.

Виконавиця Галина Тельнюк стверджує: «Його музика неначе магічний, фантастичний промінь, який з’єднує людські душі з небом».

Мирослав Скорик написав музику до драматичних спектаклів та понад 40 фільмів, зокрема «Тіней забутих предків».

Його партитури — опера «Мойсей», балети «Каменярі» і «Повернення Баттерфляй» (про Соломію Крушельницьку, внучатим небожем якої, власне, є композитор).

Його твори звучать у Німеччині, Франції, Австрії, Голландії, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді, Австралії.

Реалізація музичного «Три С» стала можливою завдяки ґрунтовній підтримці меценатів.

Від початку разом із його ініціатором — продюсером і віолончелістом Олександром Пірієвим, — проект по цеглинці створювали ПрАТ «Слобожанська будівельна кераміка», яку очолює Ігор Далічук, та Асоціація платників податків України, очільником якої є Ґрігол Катамадзе.

У програмі гала-концерту прозвучать вибрані твори з проекту «Три С», які найяскравіше характеризують творчість кожного з композиторів зі знакової плеяди та отримали найвищі оцінки слухачів.

А це «Тиха музика» для оркестру та «Майдан—2014» для камерного хору Валентина Сильвестрова; «Ханука» для симфонічного оркестру та Концерт №2 для скрипки з оркестром Євгена Станковича (соліст Дмитро Ткаченко, Україна—Велика Британія); «Концерт №2» для віолончелі з оркестром Мирослава Скорика (соліст Олександр Пірієв) та Скорик — Паганіні — Вибрані каприси з циклу «24 каприси» для симфонічного оркестру. У концерті візьмуть участь Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо та Муніципальний камерний хор «Київ».

* На фото - Мирослав Скорик, Олександр Пірієв і Володимир Шейко

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути