chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль сучасної музики «Контрасти» святкує ювілей

25 вересня 2014 о 10:35

У п’ятницю, 26 вересня, розпочнеться традиційний вже для Львова Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти».

Цьогорічні «Контрасти», що триватимуть до 12 жовтня – ювілейні. Тож невипадковою є і кількість подій, яка відповідатиме «круглій даті”: двадцять імпрез у календарі Двадцятого фестивалю, охоплюють найрізноманітнішу палітру сучасної музики, від класики ХХ століття до найновіших експериментів; від творчих зустрічей з відомими композиторами нашого часу до лекцій та дискусій; від традиційних концертів до театральних постановок та перформенсів.

Головним запрошеним гостем цього року стане славетний грузинський композитор Гія Канчелі, його авторський концерт відбудеться вже в понеділок, 29 вересня.

Львів також чекає на авторів із Польщі, Болгарії, Білорусі, Чехії, Росії та України, а також на виступи відомих виконавців, як от Діна Йоффе та Михайло Вайман (Ізраїль); квартет саксофоністів (Швеція), NeoQuartet (Польща), Ensemble Nostri Temporis (Україна, Київ), камерний хор «Київ», диригенти Сімон Камартін (Швейцарія), Роман Ревакович (Польща), Володимир Сіренко (Україна). Звичайно ж, у фестивалі будуть традиційно задіяні й майже усі львівські солісти та колективи.

Розпочнуться «Контрасти» концертом пам’яті видатного українського оперного композитора сучасності, автора 13 опер, 8 балетів, 3 симфоній Віталія Губаренка та львівського оперного співака Ігоря Кушплера. Звучатимуть «Листи кохання», монодрама В. Губаренка для сопрано з оркестром за новелою А. Барбюса «Ніжність» – найвідоміший твір композитора, який, попри безумовний успіх у світі, вже понад десять років не звучав у Львові, та комічна опера в одній дії «Телефон» американського композитора італійського походження, лауреата Пулітцерівської премії в галузі композиції Джанкарло Менотті.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Новини культури

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути