chrome firefox opera safari iexplorer

Дві причини чому Україна залишиться без торгових преференцій

27 грудня 2017 о 09:13

США тимчасово не продовжуватимуть чинний до 2018 року режим безмитного ввезення товарів з України, що діяв у межах програми Генеральної системи преференцій.

Таке рішення ухвалили у зв'язку із невдоволенням у Вашингтоні ситуацією із дотриманням авторського права в Україні.

У листі Дональда Трампа до американського Конгресу адміністрація президента США нагадує, що однією з умов безмитної торгівлі є адекватний і ефективний захист прав інтелектуальної власності.

У квітні 2017 року Офіс торгового представника США оприлюднив щорічний Спеціальний звіт 301, присвячений ситуації із авторським правом у світі, у якому Україна знову опинилася у списку, за якими відомство веде першочергове спостереження. Серед інших країн, що опинилися у цьому списку — Росія, Китай, Індія, Венесуела, Таїланд, Алжир, Аргентина, Чилі, Кувейт й Індонезія.

Автори звіту зазначають, що Україна перебуває під першочерговим спостереженням із кількох причин. Перша з них — непрозора система адміністрування колективного управління авторськими правами, що займається виплатою роялті, зокрема, американським ліцензіарам.

Друга причина — використання піратського програмного забезпечення в державних інституціях України. Третя — відсутність ефективної системи заходів у боротьбі з інтернет-піратством.

Торгові преференції призупинять на чотири місяці — доки Україна не покращить свою систему захисту прав інтелектуальної власності, йдеться у заяві Офісу торгового представника США.

У 2015 році Україна отримала дозвіл на безмитне ввезення близько 5 тисяч товарів у США на період з 29 липня 2015 року по 31 грудня 2017 у рамках відновлення програми Генеральної системи преференцій США.

Програма стосується найбільш поширених у виробництві товарів: продуктів хімічної промисловості, мінералів і будівельного каменю, ювелірних виробів, а також певних продуктів сільського господарства і рибальства.

Для використання переваги безмитного режиму у США за цією програмою Україна має продемонструвати наявність ефективного захисту прав інтелектуальної власності і трудових прав, а українські компанії — відповідність критеріям правил походження товару.

Джерело: ВВС
Розділи: Суспільство

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути