chrome firefox opera safari iexplorer

Незвичайні будівлі України: дивимось на архітектурні шедеври

22 січня 2018 о 13:37

Думаєш, Україна — це тільки сірі сталінки, величезні пам'ятники і традиційні будиночки? Поспішаємо розширити твій кругозір і пропонуємо подивитися на архітектуру нашої країни з іншого ракурсу. Саме для цього ми зробили підбірку найбільш незвичайних будівель України.


Незвичайні будівлі України: будинок-корабель, Чернівці


Незвичайні будови України: будинок-корабель у Чернівцях

Незвичайні будови України: будинок-корабель у Чернівцях © commons.wikimedia.org

Чернівці славляться своєю чудовою архітектурою, але однією з головних родзинок міста є саме ця будівля. Будинок-корабель — один з перших кам'яних будинків у Чернівцях, «поставлений на якір» в XIX столітті.

Знаходиться він на розі вулиць Шолом-Алейхема та Головної. Корабель «врізається» носом в вулицю, немов пливе по воді. Місцеві жителі до цих пір називають його на старий манер — «шіфа», що в перекладі з німецької означає корабель. Зовні незвичайний будинок прикрашено скульптурами левів, грифонів, водоростей і дельфінів.

Адреса: вулиці Головна, 25, точніше, на перетині Головної та Шолом-Алейхема. Поруч біля будинку знаходиться Театр ляльок і костел Воздвиження Святого Хреста.


Незвичайні будівлі України: ресторан «Старий млин», Тернопіль


Незвичайні будови України: ресторан «Старий млин», Тернопіль

Незвичайні будови України: ресторан «Старий млин», Тернопіль © samogon.org

Колись на цьому місці був старий паровий млин, а в 2002 році вирішили: навіщо землі пустувати, краще побудувати чотириповерховий ресторан дивною футуристичної форми. До речі, при вході в «Старий млин» стоїть камінь, привезений з дому відомого каталонського архітектора Гауді.

Самі власники закладу позиціонують «Старий млин», як «самогонну ресторацію». Вас пригостять місцевим самогоном, дадуть спробувати «Перше причастя українця», тобто традиційний червоний борщ з пампушками, а ще тут готують унікальне сало в шоколаді і подають його на цитрусової кірці.

Адреса: вулиця Бродівська, 1-а, Тернопіль. До незвичайної споруди України легко дійти з залізничного вокзалу за 15 хвилин.


Незвичайні будівлі України: будинок-стіна, Одеса


Незвичайні будови України: будинок-стіна в Одесі. Воронцовський провулок

Незвичайні будови України: будинок-стіна в Одесі. Воронцовський провулок © commons.wikimedia.org

В Одесі є один дуже цікавий будинок, а в певній мірі можна навіть сказати, містичний. Дивишся на нього — простий звичайний будинок, який нічим не відрізняється від сусідніх. Однак, яким же буде твоє здивування, коли обійдеш його трохи лівіше і побачите, що будинок виглядає плоским. Насправді, секрет будинку-стіни в тому, що задня стінка будинку відразу прилягає до фасадної, тобто будинок має трикутну форму.

Так сталося через те, що під час будівництва будинку банально не вистачило цегли на будівництво бічної стіни. Хто ж міг знати, що будинок-стіна стане однією з найцікавіших родзинок міста.

Відзначимо, що схожий плоский будинок є і в Харкові. Як туди дістатися — дивись за посиланням.

Адреса: знаходиться будинок-стіна на Воронцовському провулку, 4 — це один з найвідоміших будинків. Однак не всі знають, що Одеса багата декількома подібними незвичайними будівлями. Менш популярні, але не менш красиві будинки-стіни можете знайти за адресами: вул. Віри Інбер, 12, Лідерсівський бульвар, 21, вул. Степова, 21, площа Віри Холодної, 3, вул. Богдана Хмельницького, 96.


Незвичайні будівлі України: Будинок архітектора, Луцьк


Незвичайні будови України: будинок архітектора, Луцьк

Незвичайні будови України: будинок архітектора, Луцьк © commons.wikimedia.org

Всі знають знаменитий Будинок з химерами в центрі Києва, який побудував архітектор Владислав Городецький для своєї сім'ї. Однак не всі знають, що в старій частині міста Луцьк над річкою Стир є свій будинок химер, або, як його ще називають, Будинок архітектора.

Луцький будинок з химерами – творіння місцевого архітектора Миколи Голованя. Ця будівля ще часто асоціюють з живим організмом, так як скульптури з'являються тут, як гриби після дощу. В даний момент будинок архітектора налічує близько 500 скульптур.

Адреса: знаходиться будинок архітектора на вулиці Лютеранській 9, в старій частині міста.


Незвичайні будівлі України: перевернутий будинок в Карпатах


Незвичайні будова України

Незвичайні будівлі України: перевернутий будинок в Карпатах © karpaty.life

У селі Поляниця поблизу Буковеля (Івано-Франківська область) знаходиться перевернутий будинок. З першого погляду може здатися, що перевернутий будинок — жертва якийсь природної стихії, типу урагану або торнадо. Але ні, будинок спочатку будувався в такому вигляді, просто щоб відрізнятися від усіх своїх побратимів — звичайних будинків. Спочатку планувалося привернути й інтер'єр будинку, але архітектори вважають це зайвим, тому внутрішнє оформлення перевернутого будинку являє собою звичайний варіант інтер'єру, в якому меблі, сантехніка та інші атрибути звичайного будинку знаходяться на своїх місцях, на підлозі.

10 жовтня

Інші дати
Атена Пашко 
1931 – поетеса, громадсько-політична діячка. Автор збірок «На перехрестях», «На вістрі свічки», «Лезо моєї стежки». Голова Спілки українок України (1991–2001), президент Благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.).
Розгорнути
День працівників стандартизації та метрології України
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний). У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу. День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.
Розгорнути
Народився Михайло Драй-Хмара
(1889, с.Малі Канівці, Черкаська область - 1939) — український поет-неокласик, літературознавець, перекладач, поліглот (знав 19 мов).
Дерзайте, лебеді: з неволі, з небуття веде вас у світи ясне сузір'я Ліри, де пінить океан кипучого життя... (Михайло Драй-Хмара)
Розгорнути