chrome firefox opera safari iexplorer

“Кишенькова ЦВК”, або як Порошенко готується до виборів 2019

05 лютого 2018 о 16:25

Сьогодні до Верховної Ради надійшло подання від президента України Петра Порошенка про призначення нових членів Центральної виборчої комісії.

Ось маємо список до ЦВК від Президента за поданням фракцій і груп. Спробуємо проаналізувати цей склад з погляду співвідношення влада – опозиція:

6 від Блоку Петра Порошенка;

3 від Народного Фронту;

2 від від Волі народу і Відродження, які постійно підтримують Порошенка і Гройсмана;

1 від Радикальної партії (системного союзника уряду Гройсмана);

1 від Самопомочі;

1 від Батьківщини.

Висновок: 12 членів ЦВК ВІД ВЛАДИ і лише 2 від опозиції

Як бачимо, Порошенко запропонував замінити 14 із 15 членів ЦВК. Проте, згідно чинного законодавства заміні підлягає лише 13 осіб.

Два члени ЦВК: Катерина Махніцька (дружина екс-Генпрокурора Євгена Махніцького) та Олег Діденко( екс-помічник депутатів НУ і УДАРУ, тепер БПП) призначені в квітні 2014 року. Тому, якщо вони самі не написали заяви на звільнення, повинні працювати до квітня 2021 року.

Це означає, що при голосуванні за 14 кандидатів (стаття 209 Регламенту передбачає відкрите голосування по кожній кандидатурі окремо), випадково кандидат від Батьківщини чи Самопомочі не набере 226 голосів.

Враховуючи, що “Свобода” дистанціювалася від колишнього Генпрокурора Махніцького, а той в свою чергу співпрацював з Порошенком, то цілком ймовірно нова і “ЧЕСНА” ЦВК матиме у своєму складі 14 членів, орієнтованих на ВЛАДУ і 1 – на ОПОЗИЦІЮ!!!

У МЕНЕ ЗАПИТАННЯ:
– така ЦВК створює передумови для демократичних і справедливих виборів Президента – 2019?!

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути