chrome firefox opera safari iexplorer

Перлина на Росі. Микола Томенко презентував білоцерківцям фільм про їхнє рідне місто

23 березня 2018 о 12:41

Україна є справжньою «терра інкогніта» для своїх громадян. Розкрити туристичний потенціал рідної країни, показати її неповторні куточки і висвітлити грандіозні історичні події покликаний проект Миколи Томенка.
Він особисто презентував фільм для представників громадськості Білої Церкви.

Місто на Росі перемогло у Всеукраїнській акції «7 чудес України: історичні міста та містечка». Зал кінотеатру імені Довженка ледь вмістив освітян, краєзнавців, працівників культури та пересічних громадян, які активно слідкують за міськими подіями. З нагоди показу фільму присутніх привітав міський голова Геннадій Дикий.

«Ми орієнтувалися на активність місцевих громад, бо фільм є інструментом, завдяки якому про своє місто, його привабливість можна заявити на всю Україну. Прикро, але не всі телеканали готові взяти на показ створені нами стрічки. Ми ж надаємо їх безоплатно. Наразі ведемо переговори, щоб показувати фільми на «Плюсах», – сказав Микола Томенко.

Після перегляду фільму ініціатору акції «7 чудес України» подарували фотоальбом про Білу Церкву, а також футболку і сумку з новими логотипами міста. А для білоцерківців сюрпризи не закінчилися. Кінотеатру, який носить ім’я класика світового кінематографу Довженка, Микола Томенко і Євген Суслов вручили зібрання фільмів Олександра Петровича. Тепер у Білої Церкви є всі можливості для показу кінострічок, які мали значний вплив на розвиток кіномистецтва.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...