chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко назвав наступний етап Всеукраїнської акції «7 чудес України»

24 травня 2018 о 12:04

Сьогодні в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова відбулась нарада з питань викладання навчального курсу «Основи краєзнавства» у закладах вищої освіти.

Під час заходу представники з провідних університетів України обговорили низку питань, пов'язаних із вдосконаленням навчально-виховного процесу у закладах вищої освіти, зокрема доцільності запровадження навчального курсу “Основи краєзнавства”.

Голова фонду «Рідна країна» та засновник Всеукраїнської акції «7 чудес України» Микола Томенко під час виступу на нараді поділився досвідом у справі пропагування української історії та національних традицій і розповів про майбутні плани в сфері популяризації українського туризму.

«Серед нових ініціатив нашої команди — опрацювання чергового етапу акції „7 чудес України“, в якому будемо пропагувати села, містечка і міста, в яких народилися і виховувалися визначні українці.
Для прикладу:
— Григорій Сковорода — Чорнухи;
— Тарас Шевченко — Моринці, Керелівка;
— Леся Українка — Новоград-Волинський, Колодяжне;
— Іван Франко — Нагуєвичі, Дрогобич;
— Іван Мазепа — Мазепинці...
Тут спробуємо розповісти про енергетику місць народження, виховання і навчання творців нашої державності, класиків української літератури чи науки загалом... Принагідно допоможемо у туристичному просуванні цих знакових для українців місць».

Микола Томенко акцентував також увагу на місії університетів щодо творення українського світу: «Сьогоднішня ситуація вимагає від ВИШІВ готувати не лише фахівців, але й формувати думання громадянина і світогляд патріота. Саме тому в навчальному процесі повинні бути збережені базові гуманітарні дисципліни як для технічних так і природничих факультетів. Мусять також працювати відповідні програми просвітницького роботи: від вивчення історії вишу та історії міста, де розташовано навчальний заклад до туристичних проектів вивчення України».

Свою промову він проілюстрував прикладом з історії Київського університету: «Університет Святого Володимира діяв як складова пропаганди „Русского мира“ і, як результат, більшість професорі відмовилися підтримати незалежну Україну 100 років тому. Отож, нинішні спроби чиновників терміново зліпити із наших вишів космополітичні квазі-західні університети — це помилковий шлях. Форми навчання, методики європейських університетів безперечно корисні, але дух і зміст навчання мусить бути українським, бо УНІВЕРСИТЕТ - це територія УКРАЇНСЬКОГО СВІТУ

Проведення наради приурочено до Всеукраїнського дня краєзнавства, який щорічно відзначається 28 травня.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути