chrome firefox opera safari iexplorer

Громадський рух “Рідна країна” впевнено долає 5% бар’єр на виборах до Київради

14 червня 2018 о 14:33
radiosvoboda.org

За даними опитувань «Українського демократичного кола», якби вибори до Київської міської ради проводились на початку червня 2018 року, а у виборчому бюлетені були нижче зазначені партії та їх лідери, то прохідний бар`єр в 5% подолали б 5 політичних сил

Серед них Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (13,0%), «Партія «Слуга народу» (10,2%), Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»(9,6%), Партія «Громадянська позиція»(8,1%), Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна»(6,5%).

Подаємо повний перелік можливих результатів усіх імовірних учасників виборчої кампанії до Київської міської ради.

У таблиці наводиться співставлення розподілів відповідей респондентів на запитання стосовно участі у виборах до Київської міської ради, розрахованих на даних цього дослідження у відсотках (А) від усіх опитаних, (Б) від тих, хто не відмовився від участі в голосуванні (або упевнені, що братимуть участь, або скоріше за все, братимуть участь).

Якби найближчої неділі відбувалися вибори до Київської міської ради, то за яку партію Ви б проголосували?

 

Партія «Блок Петра Порошенка „Солідарність“» на виборах до Київської міської ради в 2015 році отримала  27,56% голосів. За 4 роки своєї роботи сьогодні за них готові проголосувати лише 9,6%. Це означає, що навіть у разі проходження бар’єру в 5% та перемозі Віталія Кличка на виборах міського голови  створити ефективну і діючу більшість їм не вдасться.

Порівнявши результати виборів минулих років, стає очевидною недовіра киян до діючого очільника столиці та його команди.

За підсумками виборів київського міського голови в 2014 Віталій Кличко переміг з високим результатом 57,46 %. Але вже в 2015 році в першому турі він набрав тільки 40,57%. Динаміка зменшення довіри продовжує рухатись в тому ж напрямі.

Суттєво змінилось ставлення киян і до діючого міського голови.

Подаємо результати усіх імовірних учасників виборчої кампанії на посаду Київського міського голови.

У Таблиці 1 наводиться співставлення розподілів відповідей респондентів на запитання стосовно участі у виборах мера Києва, розрахованих на даних цього дослідження у відсотках (А) від усіх опитаних; (Б) від тих, хто не відмовився від участі в голосуванні ― або упевнені, що братимуть участь, або скоріше за все, братимуть участь.

Таблиця 1

Якби найближчої неділі відбувалися вибори мера Києва і у виборчому бюлетені були такі кандидати, за кого Ви б проголосували?

 

(А) % від усіх опитаних

n = 625

(Б) % від тих, хто не відмовився від участі в голосуванні

n = 569

Кличко Віталій, Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність”

29,8

31,6

Томенко Микола, Громадський рух “Рідна країна”

10,2

11,1

Бондаренко Володимир, ВO “Батьківщина”

6,7

7,4

Береза Борислав, Партія рішучих громадян

5,6

6,0

Гусовський Сергій, “Об’єднання “Самопоміч”

3,2

3,5

Пузанов Олександр, Партія “Опозиційний блок”

1,4

1,6

Мирний Олександр, ВO “Свобода”

1,3

1,4

Поживанов Михайло, Аграрна партія України

0,8

0,9

Інший

12,8

12,8

Викреслю усіх / зіпсую бюлетень

3,2

3,3

Не братиму участі у виборах

4,0

 
Важко сказати

21,0

20,4

РАЗОМ

100

100

Згідно з дослідженнями, рейтинг Віталія Кличка за 4 роки знизився з 57,46% до 31,6%.

Якби вибори міського голови проводилися на початку червня 2018 року, а у виборчому бюлетені були вищевказані політики, то виникла б необхідність проводити другий тур виборів. Відповідно, якби найближчої неділі відбувалися вибори, згідно з опитуванням, в другому турі за посаду міського голови Києва поборолися б Віталій Кличко та Микола Томенко.

Розділи: Політика

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі