chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Автокефальну українську православну церкву потрібно створювати, а не просити

04 червня 2018 о 14:50
rudenko.kiev.ua

Лідер політичної партії Громадський рух “Рідна країна” Микола Томенко в ефірі телеканалу Еспресо розповів про те, чому Україна досі не може вирішити релігійне питання.

"Головну річ, яку потрібно нам всім зрозуміти, стосується того, що власну українську церкву потрібно творити, а не лише вимагати та просити. Біда влади полягає в тому, що вони «звернулися», «зустрілися», «направили звернення», що є недостатньою умовою для вирішення проблеми. Перш за все, в Україні не проводиться просвітницька робота. За даними соціології, 30-35% українців вважають себе прихожанами Київського патріархату, до 20% – прихожанами Московського патріархату і 25-30% вважають себе просто православними християнами.

Це означає, що велика кількість українців просто не розуміють що взагалі відбувається.

Якщо повернутись до досліджень щодо підтримки української помісної церкви, то «за» висловились до 40%, «проти» не так багато – близько 15%, а решта не можуть зрозуміти в чому полягає конфлікт.

Я б на місті влади проводив просвітницьку роботу і розповідав, що ми православні і маємо свою церкву офіційно з 10 століття. В силу різних обставин – підкупів і золотих монет, – з середини 15 століття десь там з’явилась Москва. Нам треба показати, що ми є нацією-піонером християнізації  як мінімум східної частини Європи і маємо моральне й історичне право на свою автокефалію і свою церкву.

На Константинопольського Патріарха вплинути можна, на мою думку, в зміні чисельності організацій. У мене питання одразу виникає до місцевої влади: чи виділяють вони землю для церков Київського патріархату? Чи допомагають їх будувати? Чи проводять якісь наради? Це ж не заборонено чинним законодавством. Натомість ми спостерігаємо ситуацію, коли, наприклад, в місцевих чиновників в кабінетах висять портрети Кірілла, бо, як вони кажуть, то канонічна церква. А влада далі “направляє звернення”…

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути