chrome firefox opera safari iexplorer

Чому не можна спалювати опале листя: еколог розповів про небезпеку

08 листопада 2018 о 12:47
svetlovodsk.com.ua

За осені опале листя часто просто згрібають в купи і палять, огортаючи димом всю околицю. Однак така утилізація згубно впливає на легені людини і може викликати онкозахворювання.

Деякі кияни категорично проти спалення листя.

Один із способів, укривання на зиму коріння дерев, кущів та квітів на клумбах, щоб коріння не замерзло.

Також з листя можна зробити добрива для рослин. Найчастіше використовують компостні ями, але можна і без них. Головне, листя добре утрамбувати, можна присипати землею або залити водою, і так кілька разів. А далі чекати весни. Зимового періоду досить для визрівання добрива, але можна додати активних бактерій. Без них – трохи довше.

«Є навіть технології опалення будинків, засновані на розкладанні органічних речовин. Але в них треба спочатку вкластися, щоб вони роками давали прибуток. І у нас не розуміють, що таке довгострокові інвестиції», – розповів еколог Іван Парнікоза.

Зате в Україні навіть належним чином не борються з паліями листя, каже еколог. Дим може спричинити бронхіт, астму, і навіть рак легенів. «Воно (листя – ред.) вивільняє дуже багато шкідливих сполук, зокрема онкогенних».

І хоча з недавніх пір штрафи підвищили в п'ять разів – від 300 до 1300 гривень, – виписують їх вкрай рідко, кажуть комунальники.

Нагадаємо, в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА повідомили, що на громадян, які спалюють листя, чекають великі штрафи. Якщо ж штрафують підприємця, то сума буде більшою, ніж у випадку з пересічними громадянами – від 850 грн до 1700 грн.

Джерело: Сегодня
Розділи: Суспільство

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути