chrome firefox opera safari iexplorer

“Шевченківські проекти – вічні, вони ніколи не припиняються”, – Томенко

07 березня 2019 о 18:39

Фонд Миколи Томенка “Рідна країна” вже не перший рік реалізовує проекти, направлені на популяризацю Великого генія українського — Тараса Шевченка. На рахунку фонду близько 20 проектів різного масштабу.

“Шевченківські проекти – “вічні”, вони ніколи не припиняються”, – зауважив засновник фонду “Рідна країна” Микола Томенко сьогодні на зустрічі в Черкасах.

Зокрема, Микола Володимирович розповів присутнім про перевидання альбомів Шевченка 1845 року. Йдеться про факсимільне видання першого (за хронологією) із чотирьох альбомів малюнків поета, що зберігаються в архіві Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. А також про біографію Кобзаря, написану Михайлом Чалим та традиційний світоглядний проект “Рідної країни” – “Український щорічник”, на сторінках якого Шевченко постає як поет, художник і як філософ.

Розповів Микола Томенко і про відеопроекти, втілювані фондом “Рідна країна”. Як-от “7 чудес України”, який нараховує майже півсотні просвітницьких фільмів про нашу землю.

За його словами, у 2020 році цей проект набуде розвитку в циклі “7 чудес України: малі батьківщини великих українців”.

“Визначимо 21 постать, яка сформувала ідеологію, “бренд” України – і плануємо зняти фільми фільм про знакові місця в їх долях. Наступного року виповнюється 300 років філософу Григорію Сковороді, тож це будуть Чорнухи на Полтавщині, Ковраї на Черкащині, Харківщина. До Шевченка повернемося через черкаські Моринці і Пекарі”, – розповів Микола Томенко.

Детальніше про “Шевченкові” проекти фонду “Рідна країна” – за посиланням.

Розділи: Суспільство

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути