chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Ми, українці, не маємо права мовчати

22 січня 2020 о 15:33

Лідер партії Громадський рух «Рідна країна» Микола Томенко взяв участь у просвітницькому заході для працівників освіти, приуроченому до Дня соборності України, який відбувся за ініціативи Національної бібліотеки України для дітей.

Під час виступу політик привернув увагу до потреби визначення сучасних принципів оцінки української історії та її героїв. 

«В часи Януковича-Азарова очільники уряду та РНБО покладали квіти до „визначного діяча“ Петра Столипіна, а Київська влада Кличка досі фінансує музей благодійництва Петром Першим і Катериною Другою.
Хочу почути приклад бодай однієї країни світу, де влада вшановує і пропагує тих, хто забороняв їхню мову і всіляко боровся проти інородців (українців,євреїв,татар...) як Столипін; чи давав вказівку вбити всіх мешканців Батурина як Петро, або руйнував Запорозьку Січ як Катерина.»

Томенко розповів, хто вони — справжні українські Герої.

«Українські Герої — це ті, хто творив український світ, боровся за національне самовизначення, за збереження своєї мови, культури, церкви, а не боровся проти них. Саме тому наша команда „Рідної країни“ системно і послідовно проводить просвітницьку роботу в рамках проекту „7 чудес України“, „Україні — потрібні герої“, „Український щорічник“. Ми, українці, не маємо права мовчати, коли влада погоджується із малоросійською версією нашої національної історії, яку нав`язують нам інші держави.»

Після завершення заходу Микола Томенко подарував освітянам просвітницькі проекти фонду «Рідна країна».

Розділи: Суспільство

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути