chrome firefox opera safari iexplorer

7 березня: це цікаво знати

07 березня 2020 о 00:07

2Всяка їжа i пиття смачнi й кориснi, але треба знати час, мiсце, мiру й особу».
Григорій Сковорода

За церковним календарем 7 березня відзначають день пам’яті преподобного Мойсея Білозерскього, віднайдення мощей мучеників, знайдених в Євгенії, а також вшановують мучеників Маврикія і 7-ми воїнів та преподобного Афанасія.

У народі на 7 березня, на Маврикія, приходиться перший ранній приліт граків, прилітають перші шпаки, а це вказує на ранню весну. У цей день можна почути спів польового жайворонка. У давнину помітили, що прохолодний день 7 березня вказує на те, що літо, скоріш за все, буде дощовим.

Іменинниками 7 березня є:
Петро, Опанас, Пилип, Федір, Анфіса.

7 березня народились:

1925 – Микола Зінчук – відомий фольклорист, збирач українських народних казок, казкар, історик, педагог. Зібрав, упорядкував та літературно опрацював збірку «Українські народні казки» в 40 т.

1932 – Володимир Дахно – український кінорежисер і художник-аніматор. Створив 23 стрічки, серед яких анімаційна серія «Козаки» та анімаційний фільм «Енеїда».
«Мій почерк – український… «Козаки...» допомогли усім в усіх усюдах українську анімацію одразу ідентифікувати, бо вони були колоритні й незвичайні. Можна сказати, що це була підтримка національної анімації». (Володимир Дахно).

Події 7 березня в Україні:

1992 – були зіграні перші матчі першого футбольного чемпіонату України.

Події 7 березня:

1876 рік – 29-річний американський винахідник Александр Грехем Белл отримав патент на телефон. Його право на цей винахід неодноразово оскаржувались іншими винахідниками, проте судові рішення неодмінно виносились на користь Белла.

1933 рік – в американському місті Атлантик-Сіті Чарльз Дарроу придумав популярну й нині гру «Монополія».

Чи знаєте ви, що:

Ще з часів Київської Русі в Україні народною мораллю засуджувалося пияцтво. Пили лише на великі релігійні й родинні свята.

У всі часи в народі алкоголь вважався звеселяючим засобом і вживати його варто було помірковано. Ще на рубежі ХIХ–ХХ сторіч на середнє весілля (не дуже велике й не дуже маленьке), де присутнє було майже все доросле населення села, готували зо три літри горілки, а на хрестини – не більше літра. Поминки взагалі нерідко обходилися без спиртного.

На застіллі користувалися однією чаркою, яку пускали по колу. Зазвичай, чарка обходила коло не більше трьох разів. За цей час гості встигали поїсти, наговоритися, поспівати і з-за столу виходили майже тверезі і задоволені.

«Рідна країна»

 

Розділи: Календар

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути