chrome firefox opera safari iexplorer

28 травня — Всеукраїнський день краєзнавства

28 травня 2020 о 14:12
kochubeevska-gromada.com.ua

Це свято запровадила  Національна  спілка краєзнавців України на своєму з’їзді в  січні 2017 р. 

Дата 28 травня обрана не випадково: саме цього дня 95 років тому в Харкові відбулася Перша Всеукраїнська краєзнавча конференція, яка утворила Український комітет краєзнавства й таким чином започаткувала краєзнавчий рух. 

Свято має на меті привертати увагу суспільства до українського краєзнавства;  провадити дослідження для  популяризації  українських  історії, культури, мови, традицій; спонукати українців вивчати й пізнавати рідний край. 

День краєзнавства – велике свято для команди «Рідної країни». Адже Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» протягом 14 років працює над втіленням програм, покликаних охороняти і зберігати, пропагувати і популяризувати  культурну спадщину, історико-культурне середовище, пам’ятки історії та культури. Проєкти  та акції Фонду допомагають відкривати нашу прекрасну країну, її велику історію, неповторні краєвиди, чудові можливості для туризму і відпочинку.

2006-13р.р. тривали Етнофестивалі під загальним гаслом: «Пізнай Україну!». Географія й тематика акцій широка: «ЕтноЛіто: ХІХ Купальські ігри на батьківщині Гоголя»,  «Івана Купала у Софіївці», «Івана Купала на Світязі»; «ЕтноЗима: Масляна на Буковині» й «ЕтноЗима у Переяславі»; «ЕтноВесна: День Європи на батьківщині Лесі Українки» й «День Європи на батьківщині Василя Симоненка»; «ЕтноОсінь: Зоряна осінь в Качанівці»; «Київ – серце України».  На Черкащині стали очікуваними щорічні «Зажинки», або Свято першого снопа.

У заходах брали участь письменники, дипломати, актори, співаки й усі, хто любить і шанує рідну країну.

Звичайно ж, слід неодмінно згадати започатковану Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» суперпопулярну, унікальну, масштабну акцію «7 чудес України». Акцію, яку називають найуспішнішим і найрезонаснішим проєктом у царині  пропагування українського туризму за часів Незалежності. 

 Першими були «7 історико-архітектурних чудес України»;  «7 природних чудес України» (до речі, один із переможців – Біосферний заповідник «Асканія-Нова» – з ініціативи Миколи Томенка став учасником Всесвітньої акції «New seven wonders of nature» і серед 450 номінантів з усього світу був обраний до до переліку 77 світових чудес!).     

У 2010 р. Фонд «Рідна країна» презентував  третій проєкт акції – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», а через три роки – «7 чудес Києва».

Донині триває акція  «7 туристичних маршрутів України», мета якої – визначення та пропагування  найпривабливіших туристичних маршрутів вихідного дня та найкращої туристичної інфраструктури України.  

2016 р. визначено переможців акції «7 чудес України: історичні міста та містечка». Переможцями стали  міста і містечка з різних теренів – від Сходу до Заходу, від Центральної України до Закарпаття:  Бердянськ і Галич, Канів і Диканька, Ніжин і Хуст… 

Знято 50 фільмів проєкту «7 чудес України». Їх, до слова, можна переглянути онлайн, завантаживши ЗВІДСИ.

Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» презентував і новий, VI етап проекту. Він має назву  «7 чудес України: малі батьківщини великих українців» і розповість про рідні краї відомих людей.

Важливо, що Фонд Миколи Томенка реалізує свої патріотичні проєкти без жодної бюджетної копійки. Й це добрий приклад безкорисливої й діяльної любові до України.

Отже, як бачите, день краєзнавства – це свято і «Рідної країни».

Тож вітаємо всіх краєзнавців і всіх, хто любить рідний край!

Нових знахідок і відкриттів, радості від споглядання й пізнання нашої рідної країни!

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...