chrome firefox opera safari iexplorer

9 червня: це цікаво знати

09 червня 2020 о 00:07

Хто не воює проти лжі,
І терпить підлості чужі,
Заходить, наче осквернитель,
В святиню власної душі.
Дмитро Павличко

У народі є приказка: «На Федору не винось із хати сміття». У цей день не підмітали в домі і не мили підлоги, щоб не накликати біду. У минулі часи в цей день слідкували за мурахами: якщо навколо мурашника багато мурашок – на гарну погоду.

За церковним календарем 9 червня вшановують священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського; знайдення мощей преподобного Нила Столобенського; преподобного Ферапонта; перенесення мощей святителів Київських: Кипріана, Фотія та Іону; праведника Іоана Руського, сповідника; мучеників Феодору, діву, і Дидима, воїна.

Іменинники 9 червня:
Федір, Фотій, Нил, Феодора.

9 червня народились:

1878 – Іван Мар’яненко (Петлішенко) – український актор, режисер, педагог. Автор книг «Минуле українського театру», «Сцена, актори, ролі».

1888 – Олександр Яната – український агроном і ботанік. Організатор та редактор «Українського ботанічного журналу», один із засновників заповідників у Конча-Заспі та Каневі.

1930 – Володимир Войцюк – український меценат, педагог. Працюючи двірником у США, майже всі свої заощадження виділяв на меценатство: на створення кінострічок «Голод-33», «Нескорений» та «Атентат – Осіннє вбивство у Мюнхені»; пам’ятників Т. Шевченку та І. Франку тощо.

1937 – Микола Гвоздь – бандурист і диригент. Керівник Національної Капели бандуристів України з 1978 р.

9 червня відзначають:

  • День працівників текстильної і легкої промисловості.
  • Міжнародний день друзів.
  •  

  • Шавуот.

Події 9 червня:

1866 – метеорит «Княгиня» упав на Закарпатті.
1847 – російський цар Микола I підписав вирок, за яким маляр і поет Тарас Шевченко віддавався в солдати.
1988 – стрибун із жердиною Сергій Бубка у Братиславі встановив світовий рекорд – 6,05 м.
1995 – у Сочі президенти Росії і України підписали договір про розділ Чорноморського флоту.

Чи знаєте ви, що:
Про друзів наших менших

Люди, що мають удома собаку, рідше страждають від підвищеного тиску. Це ще раз підтвердили вчені Нью-Йоркського університету. За спостереженнями спеціалістів, коли людина гладить собаку, у неї уповільнюється серцевий ритм, вирівнюється дихання і зменшується напруга в м’язах. Можливо, саме тому серед господарів собак, що перенесли інфаркт, одужує 94 відсотки.

Вчені стверджують, що собаки позитивно впливають на людей завдяки своїй енергії, виключно позитивної. Так вони влаштовані: у них дуже активно проходять всі процеси в організмі. І їм обов’язково треба спілкуватися з людиною, щоб було кому віддавати енергію. Крім того, в слині собак є лізоцим – фермент, що руйнує поверхню бактеріальних клітин. Сьогодні лізоцим випускається деякими фармацевтичними фірмами як лікарський антибактеріальний препарат.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...