chrome firefox opera safari iexplorer

7 чудес України: їдемо на Синевир

19 липня 2020 о 13:08
inlviv.in.ua

Є на Закарпатті багато озер, але найчарівнішим вважається озеро Синевир – переможець акції «7 природних чудес України».Розташована водойма на висоті 1000 м над рівнем моря в однойменному Національному природному парку.

Тут п`янить від пахощів польових трав, тут чиста водна поверхня виграє тисячами сонячних усмішок.

Дістатись сюди досить просто, оскільки маршрут до водойми популярний. В мережі можна знайти безліч пропозицій на різний гаманець. Місцеві мешканці вже звикли до потоку туристів, тому знайти місце де переночувати проблем не буде.

Морське око

Озеро Синевир має унікальну блакитну поверхню. У безводдя, ніби зіниця, з`являється острівець, який робить водойму схожу на око.

Утворилось озеро в наслідок землетрусу приблизно 10 тис років тому і сьогодні складається з двох частин – глибшої та мілкішої. Його площа складає 5 га, а найбільша глибина – 20м.  Озеро не тільки глибоке, але й дуже холодне. Навіть у найбільшу спеку прогрівається всього 1-2 метри, що робить його дуже привабливим місцем для життя форелі.

Озеро оповите безліччю легенд, про них краще запитати екскурсовода або місцевих. Але одна з них змушує кров застигати в жилах. Люди говорять, що один мольфар втік в гори через тугу за коханою. Якось в лісі він знайшов голову собаки та тіло людини й оживив страшну істоту. Досі місцеві не можуть точно визначити хто ж саме нападає на худобу – чи це вовки та лисиці, чи хтось значно страшніший.

Крім озера в природному парку є ще одна окраса – реабілітаційний центр для ведмедів. Важко повірити у всі ті страшні історії, які розповідають працівники. Не хочеться навіть думати про те, що людина може так знущатися над природою. Когось забрали з цирку, когось з мисливських угідь, де на них тренували собак, когось з жахливого приватного утримування. В центрі про ведмедів піклуються, їх лікують та годують, а деяких навіть відпускають у дику природу на 12 га парку, який облаштований для їхнього комфорту.

Більше інформації ви можете дізнатись переглянувши наші фільми «7 природних чудес України», де про озеро Синевир та парк загалом більше інформації. Але як і будь-яке інше справжнє чудо, його треба побачити на власні очі.

Микола Томенко,

ініціатор Всеукраїнської акції «7 чудес України»

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути