chrome firefox opera safari iexplorer

31 серпня Православна Церква шанує образ Пресвятої Богородиці «Всецариця»

31 серпня 2020 о 00:12

Чудотворна ікона Божої Матері, іменована «Всецариця» (по-грецьки — «Пантанасса»), знаходиться на Святій Горі Афон у Греції. Вона перебуває в Ватопедском монастирі, в соборному храмі обителі, зліва від царських врат. Ця ікона невелика за розмірами. Час її написання відноситься до ХVII століття.

На іконі зображена Пречиста Діва в багряному вбранні, яка возсідає на царському троні. На руках Її — Богомладенець з сувоєм у лівій руці і благословляє правицею. Правою рукою Богородиця вказує на Свого Царственого Сина, як на Спасителя всіх людей. На задньому плані — два ангели, які з благоговінням осяяли крильми Пречисту Діву.

Ця ікона належить до іконографічного типу Панахранта, що в перекладі з грецького означає «Пренепорочна», «Пречиста». Всемилостива — друга назва ікон Богородиці даного типу. Загальною ознакою таких ікон є те, що Богородиця зображається сидячою на престолі з Немовлям Христом на колінах. Трон символізує царську велич і славу Божої Матері, найдосконалішу з усіх народжених на землі.

В XX столітті образом «Пантанасса» відомий афонський старець Йосип Ісіхаст благословив своїх учнів. Він же доніс до сучасників стародавній переказ про цю ікону.

Одного разу до ікони підійшов дивний чоловік і заходився щось невиразно бурмотіти. В цей момент лице Богоматері засяяло дивним світлом, і невидима сила відкинула юнака на підлогу. У страху він вибіг з храму і зі сльозами зізнався старцям в тому, що вів гріховне життя і займався чаклунством і магією. Так Пресвята Богородиця явила чудо від Свого образу, відвернула юнака від нечестя і наставила на шлях покаяння. Чудотворне втручання Богородиці переконало його змінити життя і залишитися на Афоні.

Це був перший прояв чудотворної сили ікони Божої Матері «Всецариця», пізніше стали помічати, що ікона робить благотворний вплив на хворих з різними пухлинами, в тому числі злоякісними, як їх називають в сучасному світі.

Джерело: Уніан
Розділи: Новини культури

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути