chrome firefox opera safari iexplorer

27 жовтня 1924 року  народився Леонід Павленко — відомий український письменник, народний цілитель-травник 

27 жовтня 2020 о 10:25
wiccanscrolls.ru

Леонід Оксентійович Павленко народився у с.Семенівці на Полтавщині. 

Походить зі справжньої, як нині сказали б, фітодинастії. І дід Леоніда Оксентійовича -  військовий лікар, і батько – лікар земський – були цілителями-травознавцями.

 Під час Другої світової війни 16-річний Леонід  у складі ополчення потрапив на фронт. Дістав поранення, опинився в полоні. В таборі знання, що їх отримав від батька, стали у великій нагоді й допомогли врятувати не одне життя.

Леонід Павленко не мав медичної освіти, але лікувались у нього і відомі оперні спіаки, й футболісти-динамівці, й  інші знані особи. Нині ж його справу продовжує син Олександр, медик-фітотерапевт.

Л.О.Павленко — автор романів «Терновий цвіт», «Спокута Ружени»; «Сузір’я Андромеди» та «Сліди не старіють» (повісті); «Біла лілея» (повісті, легенди, оповідання) та інших.

Зажив справжньої слави своїми книгами про лікування травами — «Ліки з чар-зілля», «Цілющі скарби землі» та ще цілою низкою. Поради щодо лікування дітей і дорослих, рецепти трав’яних сумішей, знання про властивості рослин, особливості їхнього збирання та обробки – цікавили й нині цікавлять багатьох українців.

А водночас у книгах Л.Павленка читач знаходить прекрасні легенди, бувальщини, народні прикмети.  Всі його світлі, неповторні твори пройняті щирою любов’ю до української природи.   

1993р. книга Л.Павленка «Квіт папороті» була відзначена Державною премією ім.Лесі Українки.

Олена Бондаренко, Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути