chrome firefox opera safari iexplorer

Разом із Сковородою і Шевченком на рідній Черкащині

09 березня 2021 о 17:12

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко на прохання школи у селі Коврай Золотоніського району провів відкритий урок, презентував просвітницькі й спортивні проекти, а також унікальне видання фольклориста і краєзнавця Степана Нехорошева про Григорія Сковороду.

«Нагадаю, що наш найвідоміший філософ прожив тут більше 5 років й залишив по собі добрі спогади та легендарні перекази простого народу. Гордий з того, що наш фонд «Рідна країна» спільно із Національним заповідником «Переяслав» (директор — Олексій Лукашевич) вперше видали ці унікальні історичні оповідання про мандрівного філософа. Домовилися з очільницею школи Людмилою Різник та керівництвом ОТГ про допомогу в пропагування цього відомого історичного сковородинівського місця. І не забуваємо, що 2022 рік — рік 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди! А він — мудрий дідусь разом із нашим світоглядним батьком Тарасом Шевченком — правдиві творці ідеології українського світу.»

Розділи: Суспільство

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути