chrome firefox opera safari iexplorer

Разом із Сковородою і Шевченком на рідній Черкащині

09 березня 2021 о 17:12

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко на прохання школи у селі Коврай Золотоніського району провів відкритий урок, презентував просвітницькі й спортивні проекти, а також унікальне видання фольклориста і краєзнавця Степана Нехорошева про Григорія Сковороду.

«Нагадаю, що наш найвідоміший філософ прожив тут більше 5 років й залишив по собі добрі спогади та легендарні перекази простого народу. Гордий з того, що наш фонд «Рідна країна» спільно із Національним заповідником «Переяслав» (директор — Олексій Лукашевич) вперше видали ці унікальні історичні оповідання про мандрівного філософа. Домовилися з очільницею школи Людмилою Різник та керівництвом ОТГ про допомогу в пропагування цього відомого історичного сковородинівського місця. І не забуваємо, що 2022 рік — рік 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди! А він — мудрий дідусь разом із нашим світоглядним батьком Тарасом Шевченком — правдиві творці ідеології українського світу.»

Розділи: Суспільство

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути