chrome firefox opera safari iexplorer

Комітет ВРУ підтримав пропозицію щодо недопущення росіян до створення меморіалу “Бабин Яр”

15 квітня 2021 о 14:04

Комітет гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради підтримав проєкт постанови щодо меморіалу «Бабиного Яру», який визнає неприпустимою участь у реалізації заходів громадян і організацій держави-агресора.

Про це повідомив нардеп «ЄС» Володимир В’ятрович у Facebook.

Документ підтримали 6 членів комітету, 4 утримались.

«Постанова, підтримана сьогодні профільним комітетом, визнає неприпустимою участь у реалізації заходів із вшанування Бабиного Яру громадян і організацій держави-агресора. Документ доручає уряду затвердити державний проєкт Концепції розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру, розроблений в Інституті історії України», – написав нардеп.

За словами В’ятровича, уряд має внести до парламенту проєкт державної цільової програми, спрямованої на забезпечення комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру, вжити невідкладних заходів для розширення меж охоронних зон заповідника «Бабин Яр», внесення об’єктів, пов’язаних із вшануванням жертв злочинів націонал-соціалістичного (нацистського) та комуністичного тоталітарних режимів, які відбувалися на території Бабиного Яру та навколо нього у роки Другої світової війни до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Також комітет підтримав законопроєкт підтримав законопроєкт № 2587, який передбачає виділення в державному бюджеті на 2021 рік коштів на створення Меморіального простору пам'яті жертв трагедій Бабиного Яру та Голокосту.

Довідка: У Києві розгорівся скандал, через російський проєкт реконструкції «Бабиного Яру». Голосування за нього у міськраді мало відбутися на сесії Київради 11 лютого.

Однак міський голова Володимир Кличко зняв з розгляду Київради російський проєкт реконструкції Бабиного Яру.

Раніше виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс заявив, що ініціатори російського проєкту меморілального комплексу «Бабин Яр» 25 грудня розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі і знайшли там залишки поховань.

Зісельс також заявив, що Зеленський з підказки Єрмака підтримав російський проєкт «Бабиного яру».

Київські професори, публіцисти, журналісти, літератори, історики та інші видатні діячі звернулись до Київради з проханням не підтримувати російський проєкт реконструкції Бабиного Яру.

Київська міська рада під час сесії 23 лютого перенесла розгляд проєкт реставрації Бабиного Яру за російські кошти.

1 березня стало відомо, що уряд Німеччини виступив на підтримку російського проєкту меморіалу «Бабин Яр» у Києві.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути