chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Хто не шанує свою малу Батьківщину, той по-справжньому не любить і Україну

14 квітня 2021 о 15:19

Фонд «Рідна країна» продовжує пропагувати український світ на Черкащині. Цього тижня команда разом з засновником відвідали малу Батьківщину Миколи Томенка.

«Як відомо, моя родина походить із колись Золотоніського повіту, згодом Чорнобаївського району, а нині знов Золотоніського району Черкаської області.Тому нині наші просвітницькі проекти „Рідної країни“ від «7 чудес України» до «Українська книга — дітям України» та «Здоровим і спортивним бути модно» у гостях у вчителів та учнів Гельмязова та Плешканів, — розповів Микола Томенко під час просвітницької зустрічі, і додав: — До сільських шкіл, бібліотек, будинків культури та лікарень у влади руки доходять лише в часи оптимізації. Тому я переконаний, що той, хто не шанує свою малу Батьківщину, той по-справжньому не любить і Україну».

Також у Гельмязові із керівництвом школи фонд «Рідна країна» домовився про організацію творчого конкурсу для молоді з нагоди 120-річчя відомої поетеси, перекладачки і громадської діячки Наталії Лівицької-Холодної, яка народилася в цьому селі в 1902 році. У Плешканях — про залучення школярів молодших класів до проекту «Рідна країна — безпечна країна» з метою дотримання правил дорожнього руху та захисту життя і здоров‘я дітей на дорогах.

Довідково

Наталя Лівицька-Холодна — донька Андрія Лівицького, мирового судді Золотоноші, члена Центральної Ради від Черкащини, одного із керівників Директорії УНР, Президента УНР в екзилі. Авторка багатьох поетичних збірок, публіцистики на теми української історії, перекладів творів європейських акторів на українську. Про своє ставлення до України читаємо в її збірці «Сім літер»:

«Ти вся моя від Дону до Карпати… Й так солодко ТОБІ одній служити І в пустці серця сім вогненних літер, Твоє ім‘я нести, неначе скарб».

Шануйте свою малу батьківщину! Любіть Україну!

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути