chrome firefox opera safari iexplorer

13 травня — Міжнародний день хумусу

13 травня 2021 о 18:28

Це — традиційна на Близькому Сході страва з нутового пюре, яка особливо популярна серед вегетаріанців та послідовників безглютенової дієти. 

Базова рецептура хумусу завжди незмінна: пюре з нуту, відомого як «турецький горох», оливкова олія, кунжутна паста «тахіні», лимонний сік та спеції, а подають його зазвичай із підсушеним тоненьким лавашем та свіжими овочами. 

Такий склад виглядає апетитним не лише для вегетаріанця. Особливо якщо зважити на користь цієї страви, адже хумус багатий на рослинні білки, ненасичені жири та клітковину, що робить його не лише смачною, а й корисною їжею. 

Нові різновиди хумусу з’являються чи не щодня. Авокадовий, з печеним перцем, томатний та гарбузовий, навіть солодкий хумус — усе це невеликий перелік популярних видів.Тож не дивно, що такий смаколик заслужив на власне свято. 

Але цікавим є той факт, що День хумусу має особливу негастрономічну місію. Ідею свята подав 2012 року ізраїльський підприємець Бен Ленг заради об’єднання та примирення мешканців Близького Сходу. Адже хумус — це традиційна та улюблена страва у всіх країнах цього регіону, незалежно від політичних і релігійних уподобань.

21 червня

Інші дати
Народився Юрій Кондратюк
(1897, м.Полтава  - 1941 або 1942) – український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою літали на Місяць космічні кораблі «Аполлон».  
«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано слідкував на мисі Кеннеді за стартом ракети, що повинна була понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, я думав про українця Юрія Кондратюка, котрий розрахував цю трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів». (Джон Хуболт, інженер НАСА, один з авторів проекту «Аполлон».)
Розгорнути
Народився Микола Закревський
(1805, м.Київ – 1871) - український історик, етнограф, художник, мовознавець і письменник. Автор фундаментальних праць «Нарис історії міста Києва», «Літопис і опис міста Києва».  
Розгорнути