chrome firefox opera safari iexplorer

13 травня — Міжнародний день хумусу

13 травня 2021 о 18:28

Це — традиційна на Близькому Сході страва з нутового пюре, яка особливо популярна серед вегетаріанців та послідовників безглютенової дієти. 

Базова рецептура хумусу завжди незмінна: пюре з нуту, відомого як «турецький горох», оливкова олія, кунжутна паста «тахіні», лимонний сік та спеції, а подають його зазвичай із підсушеним тоненьким лавашем та свіжими овочами. 

Такий склад виглядає апетитним не лише для вегетаріанця. Особливо якщо зважити на користь цієї страви, адже хумус багатий на рослинні білки, ненасичені жири та клітковину, що робить його не лише смачною, а й корисною їжею. 

Нові різновиди хумусу з’являються чи не щодня. Авокадовий, з печеним перцем, томатний та гарбузовий, навіть солодкий хумус — усе це невеликий перелік популярних видів.Тож не дивно, що такий смаколик заслужив на власне свято. 

Але цікавим є той факт, що День хумусу має особливу негастрономічну місію. Ідею свята подав 2012 року ізраїльський підприємець Бен Ленг заради об’єднання та примирення мешканців Близького Сходу. Адже хумус — це традиційна та улюблена страва у всіх країнах цього регіону, незалежно від політичних і релігійних уподобань.

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути

Новини Дивитися всі