chrome firefox opera safari iexplorer

Біля Хати Шевченка на Пріорці навели лад

21 травня 2021 о 12:58

Літературно-меморіальний будинок-музей «Хата Тараса Шевченка на Пріорці» в Києві — з оновленим парканом. 

«Як і обіцяли, до 160-річчя з дня повернення (перепоховання) Тараса Шевченка в Україну, пофарбували паркан навколо хати Тараса Шевченка, — повідомив у своєму фейсбуку очільник „Рідної країни“ Микола Томенко. — Нагадаю, що за останні роки команда „Рідної країни“ відновила криницю, посадила фруктовий сад і допомогла облаштувати еко-аудиторію в знаменитому Шевченківському місці Києва».

Було...

...і стало.

Він також висловив подяку колективу «Аскона-інвестбуд» на чолі з Олегом Герасимчуком, професору КНУ Івану Гриценку й мережі магазинів «Епіцентр» за допомогу і підтримку.

«Збереження автентичного пріорського паркану справа не легка. Але ми впорались», — коментують, у свою чергу, на сторінці "Музей «Хата на Пріорці».

«Шевченкова хата» на Пріорці — третій за часом відкриття музей, пов'язаний із перебуванням Тараса Шевченка в Києві. І другий — меморіальний.

Хата на вулиці Вишгородській побудована на початку 1850-х. Шевченко мешкав тут протягом двох тижнів, у серпні 1859 року, під час свого останнього приїзду до Києва й загалом до України. У 1960-і всі довколишні  одноповерхівки  знесли, але будиночок вцілів — завдяки тому, що тут перебував Кобзар. 1989 року з будинку вирішили зробити музей. Потрібна була його капітальна реставрація. Ще одну провели вже на початку нинішнього сторіччя.

В музеї зібрані тогочасні  посуд, вироби з глини, національне вбрання, меблі, домашнє начиння, а також портрети і фотознімки  Т.Шевченка. Власне, відтворенням побуту 1850-х років, світу речей і предметів, що оточували Тараса Шевченка та його сучасників, — музей особливо цікавий. І, звичайно ж, у хаті на Пріорці є меморіальні речі поета.

Розділи: Суспільство

9 грудня

Інші дати
Народився Борис Грінченко
(1863, с. Вільховий Яр, Сумська область - 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, громадсько-культурний діяч. Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».
Ще не вмерла Україна, Але може вмерти: Ви самі її, ледачі, Ведете до смерти! Не хваліться, що жива ще Наша воля й слава: Зрада їх давно стоптала, Продала, лукава! (Борис Грінченко)
Розгорнути
Народився Борис Тен (Микола Хомичевський)
(1987, с. Устенське Друге Рівненської обл. -1983) - український перекладач, педагог. Автор збірки сонетів "Зоряні сади", перекладів творів Есхіла, Гомера, Аристофана, Ф. Шиллера, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Л. Толстого та ін. класиків світової літератури.
Розгорнути