chrome firefox opera safari iexplorer

Україна — країна в інтересах «чорних копачів»?

11 травня 2021 о 12:55

Моя попередня стаття «Чорна археологія — гуманітарний ковід України» стала предметом обговорення у колі істориків, археологів та краєзнавців, проте не зацікавила ні Верховну Раду, ні МІністерство культури, ані РНБО. Певно не знають вони ні про те, що чорна археологія визнана міжнародними документами джерелом тероризму. 

Ні про те, що музеї Росії постійно поповнюються чорними археологами з України, тому й не поспішають ратифіковувати Нікосійську конвенцію, яка змусить національне законодавство відповідально боротися із цим модним злом щодо пограбування національної культурної спадщини.

Про масштаби цього гуманітарного лиха свідчать численні публікації в Інтернеті, організація відповідних екскурсій, продаж карт і підручників так званих скарбошукачів. 

Але найсумніше в цій історії, що чорні копачі не лише не приховують своєї незаконної діяльністі, а й хизуються нею. А що? Коли нині серед власників колекцій чорної археології є президенти, міністри і народні депутати, то чому якомусь депутату Броварської ОТГ від ЄС не пропагувати себе як знаменитого скарбошукача у вільний час від проведення сесій в інтересах Конституції та Законів України?!

Тож нині, коли владцям та правоохоронцям не до численних загонів з металошукачами та екскаваторами на території історико-культурних пам’яток, пропоную нашим ЗМІ, науковим інститутам та вишам привернути увагу до цього гуманітарного ковіду України та врешті змусити цю владу захищати національні культурні скарби від грабунку й продажу нашим олігархам чи до Росії та інших країн світу.

Микола Томенко, очільник Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути