chrome firefox opera safari iexplorer

29 червня — День Дунаю

29 червня 2021 о 11:41

29 червня відзначаємо День Дунаю (DanubeDay). Цього дня у 1994-ому під егідою Міжнародної комісії з захисту річки Дунай (ICPDR), країни басейну Дунаю у Софії (Болгарія) підписали Конвенцію про співробітництво для захисту та сталого використання річки.

Дунай має особливе значення для прибережних країн, як для судноплавства, виробництва гідроелектростанцій або рибництва, так і для водопостачання промисловості, сільського господарства та близько 80 мільйонів людей у регіоні. Він також є місцем проживання водної та наземної фауни.

Як відзначають у Всеукраїнській екологічній лізі, основна проблема Дунаю – його забруднення. За даними ООН кожен рік річка виносить в Чорне море понад 200 тис. т нафтопродуктів, 12 тис. т цинку, 80 т ртуті. Основною метою міжнародного Дня Дунаю є привернення уваги до стану та проблем цієї «водної артерії». Для підвищення екологічної культури громадян у цей день вздовж всієї річки проходять форуми, дискусії, конкурси, музичні фестивалі, концерти і просто масові гуляння.

Назву річці (Дунай – «бистра вода») дали кельти в першій половині І тисячоліття до н. е. Дунай займає серед річок Європи друге місце після Волги, він перетинає 10 країн (Німеччину, Австрію, Словаччину, Угорщину, Хорватію, Сербію, Румунію, Болгарію, Молдову та Україну) – від Чорного лісу в Німеччині до Чорного моря в Румунії та Україні. У межах кордонів цих країн його протяжність становить близько 3 тис. км. Басейн Дунаю має площу 817 тисяч км2. На берегах річки проживає 115 млн людей. У дельті (українська частина) сформувалися 30 типів екосистем, флора і фауна налічує 5149 видів.

Розділи: Довкілля

2 грудня

Інші дати
Народився Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський)
(1853, с. Свічківка, Черкаська область – 1927) – український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.
Розгорнути
Народився Олександр Шумський
(1890, с. Рудня Борова Житомирської обл. - 1956) - український політичний дія. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924-1927).
Розгорнути