chrome firefox opera safari iexplorer

15 червня — День захисту людей поважного віку

15 червня 2021 о 17:47

Сьогодні, 15 червня, міжнародне співтовариство відзначає День захисту людей поважного віку.

На жаль, багато людей похилого віку зіштовхуються із зневагою, бідністю, соціальною ізоляцією і відчуженням, які сьогодні поглиблюються через пандемію COVID-19.

У цей день хочемо розповісти вам 5 фактів про зловживання відносно літніх людей:

  1. Це відбувається переважно вдома

Випадки жорстокого поводження з літніми людьми трапляються здебільшого там, де проживає старша людина.

2. 1 з 10

Число людей похилого віку, які зазнали жорстокого поводження протягом свого життя.

3. Фінансова небезпека

Найпоширенішою формою зловживань стосовно літніх людей є фінансова експлуатація та вимагання.

4. 9 із 10 кривдників старших людей є їх родичами

Приблизно в 90% випадків жорстокого поводження та занедбаності літніх людей винним є член родини.

5. Багато хто залишається непомітним

Повідомляється лише про один із кожних шести випадків жорстокого поводження з літніми людьми.

Чому День захисту людей похилого віку такий важливий

Старші люди можуть бути не в змозі захищати себе

Багато людей золотого віку не в змозі відстояти себе, чи то через те, що вони фізично слабкі, чи тому, що вони бояться висловитись та бояться наслідків. Для всіх нас надзвичайно важливо стежити за ознаками жорстокого поводження з літніми людьми та говорити, якщо щось здається не так.

Люди похилого віку заслуговують на нашу повагу та увагу

У багатьох культурах старших шанують – і це справедливо. Їх досвід, спогади та погляд на життя цінуються за уроки, які можуть засвоїти молоді люди. Ми маємо забезпечити, щоб так звані «Золоті роки» старших людей не заплямовувались зневагою.

Цей день  нагадує нам піклуватись одне про одного

Легко бачити погані речі і мовчати – це стосується жорсткого поводження зі старшими або крадіжки на вулиці. Але цей день нагадує нам, наскільки важливо піклуватися про оточуючих. День захисту людей похилого віку нагадує нам проявляти співчуття щодня та піклуватися про інших, а не лише про себе.

Розділи: Здорова

14 жовтня

Інші дати
Віктор Баранов
1950 – український поет, прозаїк, перекладач. Автор численних поетичних збірок, повістей та романів. Лауреат літературних премій імені Є. Плужника та О. Гірника.
 
Розгорнути
Народився Лесь Сердюк
(1940, м. Харків - 2010) - український актор. Знявся  в понад 90 фільмах ("Загибель ескадри", "Як гартувалася сталь", "Батальйони просять вогню", "Гетьманські клейноди", "Мамай", "Тарас Бульба").
Розгорнути
Народилася Раїса Кириченко (Корж)
(1943,  с. Землянки Полтавської області - 2005) - українська співачка (мецо-сопрано), народна артистка УРСР. Лауреат державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Кращі пісні: "Чураївна", "Козачка", "Стремено", "Жіноча доля", "Мамина вишня".
Знову наснилось дитинство, Тепле, як гарна весна. Вишня вдіглася в намисто,Мама щаслива й сумна. Там за село проводжала Долю мою молоду... Щедро мені щебетала Мамина вишня в саду. (Слова Дмитра Луценка, музика Анатолія Пашкевича)
Розгорнути
Покрова Пресвятої Богородиці
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з 12 століття, при князі Андрії Боголюбським, який і збудував першу на Русі Покровську церкву. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
Розгорнути
День українського козацтва
Гей, на горі там женці жнуть, А попід горою, яром, долиною Козаки йдуть. Гей, долиною, гей, Широкою козаки йдуть... (Українська народна пісня)
Розгорнути