chrome firefox opera safari iexplorer

Україна перегнала Росію у рейтингу країн за рівнем життя літніх людей

01 жовтня 2013 о 15:39

Україна посіла 66 сходинку у рейтингу країн за якістю життя людей похилого віку. Рейтинг, розроблений за підтримки Фонду ООН у сфері народонаселення (UNFPA), складений вперше у світі для вимірювання якості життя та добробуту людей похилого віку. Global AgeWatch Index 2013 відображає ситуацію з задоволеннями потреб літніх людей у 91 країні світу.

Для визначення цього індексу використовувались 4 показники: економічна безпека, можливості у роботі та освіті, стан здоров'я, сприятливе середовище для життя, повідомляє Українська правда.

Згідно з цим індексом, найкраще живеться людям віком від 60 років у Швеції (1 місце), Норвегії (2 місце), Німеччині (3 місце). Далі у рейтингу країни розмістились таким чином: Нідерланди (4 сходинка), Канада (5 місце), Швейцарія (6 місце), Нова Зеландія (7 місце), США (8 місце), Ісландія (9 місце) та Японія (10 місце).

Україна у цьому рейтинг на 66 місці, одразу за Південною Африкою. Польща у рейтингу 62-га, Грузія – 37-а, Росія – 78-а. 

За показниками доходів і фінансового благополуччя людей похилого віку Україна у світі на 39 сходинці, за показником якості здоров’я – на 77, можливості освіти і роботи в Україні не такі вже й погані – країна опинилась за цим показником на 35 сходинці, найгірша ситуація зі сприятливим для життя таких людей середовищем – Україна за цим показником аж на 86 сходинці з 91 країни, які оцінювались.

«Світ стрімко старіє: людей у віці старше 60 років вже більше, ніж дітей у віці до 5 років, а до 2050 року кількість літніх перевищить число дітей, віком до 15 років. Проте постійне виключення старіння з національного і глобального порядку є одним з найбільших перешкод для задоволення потреб старіючого населення в світі», — каже головний виконавчий директор HelpAge International Сільвія Стефаноні.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути