chrome firefox opera safari iexplorer

У туристичному рейтингу Україна поряд із Гватемалою

09 березня 2011 о 10:54

У міжнародному туристичному рейтингу Україна опустилася на 8 позицій і тепер займає 85-е місце між Намібією і Гватемалою.

Складає такий рейтинг конкурентоспроможності туристичного ринку організація «Всесвітній економічний форум», інформує «Фокус».

У цьому році оцінювалися 139 країн. У рейтингу-2009 Україна займала 77-у позицію із 133-х.

У європейському регіоні Україна випередила тільки Вірменію, Боснію і Герцеговину та Молдову.

«Враховуючи їх слабкий розвиток, ці країни потребують значних інвестицій для модернізації інфраструктури, необхідної для підтримки сфери туризму і подорожей», — зазначають укладачі рейтингу.

Законодавство, що регулює туристичну галузь, не дало Україні піднятися вище 64-го місця в цій позиції. Ще гірше йдуть справи з безпекою — 82-е місце.

Міжнародні експерти розвіяли ілюзії і з приводу багатого людського, культурного і природного потенціалу нашої країни. За цим показником Україна – 118-та.

Автори рейтингу трохи підсолодили пігулку, виставивши Україні високий бал за таким показником як «здоров'я та гігієна» — 17-е місце і «доступність ринків» — 20-е.

При цьому справи на митниці залишають бажати кращого. Україна потрапила у другу сотню як за ефективністю роботи митниці, так і за прозорістю діяльності прикордонників.

«Незважаючи на те, що європейський регіон в цілому відкритий для торгівлі і переміщення людей, деякі країни відстають», — наголошується в рейтингу.

Серед таких, відстаючих, згадані Боснія і Герцеговина та Україна.

Росія займає в рейтингу 59-е місце, Грузія — 73-е, а трійку лідерів склали Швейцарія, Німеччина і Франція.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути