chrome firefox opera safari iexplorer

Музею Давнього Києва на Контрактовій площі — бути!

03 червня 2021 о 12:14

Відомі археологи, історики й громадські діячі презентували своє бачення реконструкції Подолу та Гостинного двору в Києві. Для ухвалення оптимального рішення ми продемонстрували фото з археологічних розкопок 70-х років на Контрактовії площі, де було знайдено житлово-господарський комплекс садиби 10 століття, що складався з 5 дерев‘яних споруд і включав в себе двоповерховий житловий зруб з дерев‘яною підлогою і глинобитною піччю. В ході тодішнього дослідження садиби також знайшли монети, ювелірні прикраси, художні вироби і посуд. Ці знахідки та збереженість від часів княжої України-Руси дали підстави назвати їх «Київськими Помпеями» (на фото вгорі).

Проте як і в часи Російської імперії, так і в період Радянської України, Москва всіляко обмежувала історико-археологічні дослідження періоду княжої України-Руси із зрозумілих причин.

Саме тому, ми переконливо просимо і вимагаємо від Міністерства культури відновити археологічні розкопки на території Контрактової площі з метою створення підземного археологічного музею світового рівня з експозицією in situ княжого Києва та України-Руси загалом.

На Подолі достатньо кафе і ресторанів, а от музейної території для презентації Середньовічного Києва — одного із найбільших міст Європи 10-12 століть — бракує.

Інформуємо також, що історичний факультет КНУ (декан Іван Патриляк) готовий допомогти через залучення викладачів і студентів у проведенні археологічних розкопок, а відомі вчені та громадські діячі відповідно — долучитися до пошуку міжнародних коштів для проведення дослідження.

Подяка відомому історику та археологу Любомиру Михайлині та знаному журналісту й громадському діячеві Валентину Щербачову за активну участь в сьогоднішній презентації.

Микола Томенко, очільник Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Громадянська

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути