chrome firefox opera safari iexplorer

Музею Давнього Києва на Контрактовій площі — бути!

03 червня 2021 о 12:14

Відомі археологи, історики й громадські діячі презентували своє бачення реконструкції Подолу та Гостинного двору в Києві. Для ухвалення оптимального рішення ми продемонстрували фото з археологічних розкопок 70-х років на Контрактовії площі, де було знайдено житлово-господарський комплекс садиби 10 століття, що складався з 5 дерев‘яних споруд і включав в себе двоповерховий житловий зруб з дерев‘яною підлогою і глинобитною піччю. В ході тодішнього дослідження садиби також знайшли монети, ювелірні прикраси, художні вироби і посуд. Ці знахідки та збереженість від часів княжої України-Руси дали підстави назвати їх «Київськими Помпеями» (на фото вгорі).

Проте як і в часи Російської імперії, так і в період Радянської України, Москва всіляко обмежувала історико-археологічні дослідження періоду княжої України-Руси із зрозумілих причин.

Саме тому, ми переконливо просимо і вимагаємо від Міністерства культури відновити археологічні розкопки на території Контрактової площі з метою створення підземного археологічного музею світового рівня з експозицією in situ княжого Києва та України-Руси загалом.

На Подолі достатньо кафе і ресторанів, а от музейної території для презентації Середньовічного Києва — одного із найбільших міст Європи 10-12 століть — бракує.

Інформуємо також, що історичний факультет КНУ (декан Іван Патриляк) готовий допомогти через залучення викладачів і студентів у проведенні археологічних розкопок, а відомі вчені та громадські діячі відповідно — долучитися до пошуку міжнародних коштів для проведення дослідження.

Подяка відомому історику та археологу Любомиру Михайлині та знаному журналісту й громадському діячеві Валентину Щербачову за активну участь в сьогоднішній презентації.

Микола Томенко, очільник Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Громадянська

21 червня

Інші дати
Народився Юрій Кондратюк
(1897, м.Полтава  - 1941 або 1942) – український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою літали на Місяць космічні кораблі «Аполлон».  
«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано слідкував на мисі Кеннеді за стартом ракети, що повинна була понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, я думав про українця Юрія Кондратюка, котрий розрахував цю трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів». (Джон Хуболт, інженер НАСА, один з авторів проекту «Аполлон».)
Розгорнути
Народився Микола Закревський
(1805, м.Київ – 1871) - український історик, етнограф, художник, мовознавець і письменник. Автор фундаментальних праць «Нарис історії міста Києва», «Літопис і опис міста Києва».  
Розгорнути