chrome firefox opera safari iexplorer

Українські зажинки-2021 — давній обряд із новим змістом

10 липня 2021 о 13:25

Зажинки або Свято першого снопа провели на кордоні Київської і Черкаської областей на полі громади села Циблів. 

Відтворили давній хліборобський обряд команда «Рідної країни» спільно з Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав». Долучилися до свята народні артистки Жанна Боднарук та Інесса Братущик, найсильніша людина світу Олексій Новіков, 12-разовий чемпіон України з перетягування канату Артем Цибровський і композитор Анатолій Карпенко.

Жанна Боднарук

Олексій Новіков

Учасники народного фольклорного колективу «Яблунька» з села Пологи-Яненки (Київщина)

«Рідна країна» вже 13 років пропагує українську народу традицію Свята першого снопа, — коментує засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко. — Наша головна ідея — відродити традицію, за якою не лише село, а й вся громада, вся країна турбується про врожай в Україні. Водночас, ми залучаємо до святкування зажинок шанованих і знаних людей, які пропагують національну культуру, представляють нашу державу в світі, щоб вони власним прикладом заохочували любити рідну країну — Україну! Вболіваємо за наше рідне село!Захищаємо нашу українську землю!".

Микола Томенко

Також в рамках заходу громаді села Циблів було передано світоглядні та спортивні подарунки для школи та бібліотеки від фонду «Рідної країни».

Розділи: Традиції

3 жовтня

Інші дати
Народився Володимир Дорошенко
(1879, м. Петербург, Росія – 1963) – український бібліограф, літературознавець, перекладач, критик. «Князем української бібліографії» називали його сучасники.
Розгорнути
Народився Михайло Возняк
(1881, с. Волиця, Львівська область – 1954) – український літературознавець і фольклорист. Автор багатьох наукових праць, присвячених життю і творчості українських письменників, українського фольклору й театру, «Історії української літератури» в 3 томах.
Розгорнути
Народився Киріяк Костанді
(1852, с. Дофіновка, Одеська область – 1921) - український художник-передвижник. Автор картин «У хворого друга», «В люди», пейзажів, портретів. Серед учнів К.Констанді – М.Греков, А.Шовкуненко.
Розгорнути