chrome firefox opera safari iexplorer

Українські зажинки-2021 — давній обряд із новим змістом

10 липня 2021 о 13:25

Зажинки або Свято першого снопа провели на кордоні Київської і Черкаської областей на полі громади села Циблів. 

Відтворили давній хліборобський обряд команда «Рідної країни» спільно з Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав». Долучилися до свята народні артистки Жанна Боднарук та Інесса Братущик, найсильніша людина світу Олексій Новіков, 12-разовий чемпіон України з перетягування канату Артем Цибровський і композитор Анатолій Карпенко.

Жанна Боднарук

Олексій Новіков

Учасники народного фольклорного колективу «Яблунька» з села Пологи-Яненки (Київщина)

«Рідна країна» вже 13 років пропагує українську народу традицію Свята першого снопа, — коментує засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко. — Наша головна ідея — відродити традицію, за якою не лише село, а й вся громада, вся країна турбується про врожай в Україні. Водночас, ми залучаємо до святкування зажинок шанованих і знаних людей, які пропагують національну культуру, представляють нашу державу в світі, щоб вони власним прикладом заохочували любити рідну країну — Україну! Вболіваємо за наше рідне село!Захищаємо нашу українську землю!".

Микола Томенко

Також в рамках заходу громаді села Циблів було передано світоглядні та спортивні подарунки для школи та бібліотеки від фонду «Рідної країни».

Розділи: Традиції

25 вересня

Інші дати
Народився Ігор Герета
(1938, с. Скоморохи Тернопільської обл. - 2002), український мистецтвознавець, археолог.
Розгорнути
Народився Анатолій Солов’яненко
(1932 - 1999) – всесвітньо відомий український співак, громадський діяч. Герой України (посмертно). У репертуарі А.Солов’яненка 17 оперних партій, безліч арій, романсів, народних пісень.
«Чорнії брови, карії очі, Темні як нічка, ясні як день, Карії очі - чарі дівочі! Де ви навчились зводить людей.» («Чорнії брови, карії очі» , слова: К.Дмитрашко).
Розгорнути