chrome firefox opera safari iexplorer

Українські зажинки-2021 — давній обряд із новим змістом

10 липня 2021 о 13:25

Зажинки або Свято першого снопа провели на кордоні Київської і Черкаської областей на полі громади села Циблів. 

Відтворили давній хліборобський обряд команда «Рідної країни» спільно з Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав». Долучилися до свята народні артистки Жанна Боднарук та Інесса Братущик, найсильніша людина світу Олексій Новіков, 12-разовий чемпіон України з перетягування канату Артем Цибровський і композитор Анатолій Карпенко.

Жанна Боднарук

Олексій Новіков

Учасники народного фольклорного колективу «Яблунька» з села Пологи-Яненки (Київщина)

«Рідна країна» вже 13 років пропагує українську народу традицію Свята першого снопа, — коментує засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко. — Наша головна ідея — відродити традицію, за якою не лише село, а й вся громада, вся країна турбується про врожай в Україні. Водночас, ми залучаємо до святкування зажинок шанованих і знаних людей, які пропагують національну культуру, представляють нашу державу в світі, щоб вони власним прикладом заохочували любити рідну країну — Україну! Вболіваємо за наше рідне село!Захищаємо нашу українську землю!".

Микола Томенко

Також в рамках заходу громаді села Циблів було передано світоглядні та спортивні подарунки для школи та бібліотеки від фонду «Рідної країни».

Розділи: Традиції

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути