chrome firefox opera safari iexplorer

В Переяславському заповіднику презентували унікальну бандуру

12 грудня 2018 о 18:14

Засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко напередодні Дня Святого Апостола Андрія Первозваного відвідав Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав».

В Музеї кобзарства з ініціативи  директора Національного заповідника «Переяслав» Олексія Лукашевича та за підтримки фонду «Рідна країна» відомий бандурист та дослідник Микола Товкайло презентував закладу власноруч виготовлену бандуру. Майстер не лише розповів про давній інструмент, а й зіграв для відвідувачів декілька козацьких балад. 

Засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко звернув увагу, що до цієї бандури доторкнутись зможе кожен: «Задум наш такий — ця народна бандура стає діючим експонатом, який може спробувати кожен відвідувач. Отож, пропагуємо нашу культуру і традицію та змінюємо музеї, в яких до експонатів можна і треба торкатись!»

Також музеї під відкритим небом відбулися святкові дійства. Гостям розповіли про історію свята Андрія Первозванного, показали народні обряди та розповіли як молодь влаштовувала вечорниці в цей день.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути