chrome firefox opera safari iexplorer

Костянтин Острозький повернувся в Києво-Печерську лавру

10 вересня 2021 о 18:58

Відновлення надгробного пам'ятника Великому гетьману і видатному полководцю 16 ст. полководцю Костянтину Острозькому планують завершити до кінця наступного року. А до 507-ої річниці перемоги під Оршею, коли об'єднане військо українців, литовців і поляків під командуванням князя Острозького розгромило армію Московського царства, скульптори показали, як нині проходять роботи.

На території Києво-Печерської лаври вже відновлена третина пам'ятника. Саме тут, в Успенському соборі, згідно із заповітом, Костянтин Острозький був похований у 1530 р. На замовлення сина князя Василя над похованням у серпні 1579 р. був поставлений надгробний монумент у стилістиці ренесансу із рожевого мармуру, який був знищений під час підриву собору в листопаді 1941 року.

ostrogski.com

Із 2015 року почався процес відновлення надгробку. Фінансують роботи завдяки українським благодійним фондам та уряду Литви.

«Коли українці, поляки, литовці і інші нації були в єдності — ми перемагали. Литва себе чітко позиціонувала як наш друг і союзник і це пришвидшило процес повернення Костянтина Острозького в Києво-Печерську Лавру, — зазначив засновник фонду „Рідна країна“, співголова громадського комітету відновлення надгробка князя Острозького Микола Томенко. — Подяка нашим невтомним працівникам-скульпторам Олесю Сидоруку та Борису Крилову, Фонду «Корона князів Острозьких» та його очільнику Робертасу Габуласу за жертовність і патріотизм! Шануємо нашу історію та її героїв! І не забуваємо, що Україна і Литва — навіки разом!».

Розділи: Унікальне

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...