chrome firefox opera safari iexplorer

«Виходячи на сцену, я молився за Україну. Тому й перемагав»: сьогодні 150 років Івану Піддубному

08 жовтня 2021 о 13:25

З нагоди ювілею Івана Максимовича Піддубного наша команда «Рідної країни» випустила спеціальні книжкові закладки із цікавими фактами його біографії:

  • народився в козацькій родині села Красенівка Полтавської губернії, нині Золотоніський (нещодавно Чорнобаївський) район Черкаської області;
  • проводжаючи Піддубного в Севастополь на заробітки його батько навчав: «Пам‘ятай, Іване, що роду ти батьківського і материнського — козацького, запорозького. І що козакові честь дорожча за матір, дорожча за батька рідного. Запам‘ятай, Іване, якщо продаси честь — не син ти мені, і я не батько тобі»;
  • 6-разовий Чемпіон світу з греко-римської боротьби:ніколи в житті не курив та не вживав спиртного;

  • під час турне 1925-27 рр, виборов звання «Чемпіона Америки» та перемогу на конкурсі чоловічої краси. Зароблені гонорари не отримав, бо відмовився прийняти громадянство США;
  • був переконаним УКРАЇНЦЕМ: коли радянська влада видала йому паспорт із прізвищем «Піддубный» і національністю «русский», вимагав замінити паспорт, а після відмови власноруч зробив виправлення — «Піддубний» і «українець»;
  • свої перемоги в спорті пояснював так: «Виходячи на сцену, я молився за Україну. Тому й перемагав!»- до нас дійшов і такий знаменитий вислів Піддубного: «Я вірю в Бога, а святих не знаю, тож замість них «Кобзаря» тримаю»!

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути