chrome firefox opera safari iexplorer

«Чемпіону чемпіонів» Івану Піддубному — 150

16 вересня 2021 о 10:48

8 жовтня 2021 року — 150 річниця з дня народження Івана Максимовича Піддубного. З огляду на такий поважний ювілей, в Україні відбулася низка заходів з цієї нагоди. 

Команда Фонду «Рідна країна» також залучилася до пошанування Великого українця. Так, цими вихідними в Черкасах пройде спортивний фестиваль «Україна — країна найсильніших людей», який організовують Фонд «Рідна країна» та центр «Дахнівська січ» за підтримки НОК України.

Як розповів засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, на заході планується проведення низки майстер-класів з боротьби, гирьового спорту, важкої атлетики, перетягування канату, біатлону за участі відомих спортсменів.

facebook.com/Микола Томенко

А також: просвітницька складова — презентація «Календаря-2021» у вигляді книжкових закладок з цікавими фактами про життя і досягнення Івана Піддубного для школярів, студентів та всіх, хто цікавиться правдивою українською історією. 

9 листопада

Інші дати
День української писемності та мови
Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Розгорнути
День вшанування преподобного Нестора Літописця
(бл. 1056 – 1113) – київський літописець та письменник-агіограф, чернець Києво-Печерського монастиря. Автор житій святих князів Бориса і Гліба та Феордосія Печерського. Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті времінних літ».
Розгорнути
Народився Богдан Лепкий
(1872, с.Крегулець, Тернопільська область – 1941) – український поет, прозаїк, літературознавець, критик, перекладач, історик літератури. Творча спадщина Б.Лепкого складає понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», він — упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями.
«Колисав мою колиску Вітер рідного Поділля І зливав на сонні вії Степового запах зілля. Колисав мою колиску Звук підгірської трембіти, Що від неї зорі меркнуть І росою плачуть квіти» (Богдан Лепкий)
Розгорнути