chrome firefox opera safari iexplorer

Пропагуємо ідеї відомого Українця і Європейця Михайла ДРАГОМАНОВА

18 вересня 2022 о 10:47
Пропагуємо ідеї відомого Українця і Європейця Михайла ДРАГОМАНОВА!
Сьогодні — день народження Михайла Петровича ДРАГОМАНОВА за старим стилем.
Микола Томенко з Ректором Університету Григорія Сковороди Віталієм Коцуром домовилися в період між днем народження Великого Українця за старим і новим стилем популяризувати ідеї та концепції одного із перших політологів України.
Команда «Рідної країни» передала для бібліотеки Університету видання про Михайла Драгоманова, які були підготовлені та видані Віктором Коротким, Іваном Гриценком, Миколою Томенком.
Нагадаємо, що Драгоманов знаний не лише як визначний вчений, а й ворог Російської імперії та вчитель Лесі Українки.
Серед його актуальних заповітів і настанов є й така:
«Кожна людина, яка пішла з України, кожна копійка, витрачена не на українську справу, кожне слово, сказане не по-українськи, є розстрата з української скарбниці, розтрата, яка за нинішніх умовах не повернеться їй нізвідки».
Пам'ятаємо нашу історію!
Вивчаємо наші історичні уроки!
Все буде Україна!
Розділи: Культурна

17 липня

Інші дати
Микола Миклухо-Маклай
1846 – російський мандрівник українського походження, антрополог, етнограф, географ, гуманіст. Дослідник, що став «каарам-тамо» (людиною з Місяця) для багатьох тубільців і науковим авторитетом для освічених європейців.
Розгорнути
Народилася Олена Пчілка (Косач Ольга Петрівна)
(1849, м. Гадяч, Полтавська область – 1930), українська письменниця, драматург, перекладач, критик, публіцист, етнограф, фольклорист, журналіст, редактор, видавець, педагог. Мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова.
“Українська течія – се було наше природне оточення... Щодо пісень українських, то не знаю, чи ще в якомусь панському домі співано їх так багато, як у нас”. (Олена Пчілка)
Розгорнути
Народився Філарет Колесса
(1871, с. Піщани, Львівська область - 1947) – українського композитора, фольклориста, літературознавця, основоположника українського етнографічного музикознавства.  
Розгорнути