chrome firefox opera safari iexplorer

20 лютого 2014 року — офіційна дата початку окупації Криму

07 жовтня 2015 о 16:27

Президент України Петро Порошенко 7 жовтня підписав закон, який визначає 20 лютого 2014 року датою початку окупації Криму.

Інформація про це розміщена на офіційному сайті глави держави.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації» був прийнятий Верховною Радою 15 вересня. Він передбачає внесення змін до законів «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та «Про створення вільної економічної зони „Крим“ і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України».

Мета прийнятого закону – усунення юридичних колізій та розбіжностей з питань статусу правового статусу півострова, а також громадян України та юридичних осіб, що знаходяться на окупованій території.

Зокрема, законом скасовується необхідність застосування штрафних санкцій за порушення правил податкової звітності та повноти сплати податків і зборів з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому почалася тимчасова окупація суб'єктами господарської діяльності, які на момент окупації перебували на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Раніше офіційною датою початку окупації Криму, згідно з українським законодавством, вважалася дата набрання чинності Резолюції Генеральної асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.

20 вересня 2015 року почалася торгова блокада Криму з боку України. 29 вересня у Верховну Раду був внесений законопроект, що передбачає повне припинення залізничного, вантажного і автобусного сполучення з окупованими територіями. 

Джерело: DT.UA
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути