chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві вшанують жертв Соловецького етапу, розстріляного 1937 року

27 жовтня 2015 о 14:09

27 жовтня 2015 року, у вівторок, о 18-й годині, біля пам'ятника Лесеві Курбасу, що на перетині вулиць Прорізна і Пушкінська, відбудеться панахида за жертвами розстріляного Соловецького етапу.

27 жовтня, 1, 2, 3 і 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, що на півдні Карелії розстріляли 1111 в'язнів, зокрема 290 українців.

У панахиді візьмуть участь Київське Товариство політв`язнів та жертв репресій, Всеукраїнський «Меморіал» ім. В. Стуса, Міжнародна громадська організація «Соловецьке братство», Український інститут національної пам'яті, Українська Автокефальна Православна Церква.

Нагадуємо суспільству, що 5 серпня 1937 року за наказом НКВД СССР № 00447 вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) від 2 липня 1937 року П 51/94 «Про антирадянські елементи».

Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від елементів, які не годилися для будівництва комунізму. Її теоретично обґрунтував новий нарком НКВД Ніколай Єжов і зредаґував сам Сталін.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути