chrome firefox opera safari iexplorer

Пам'ятник Федоровичу й досі без підпису

06 квітня 2011 о 09:38

Голова   історико–краєзнавчого  товариства  «ЛІТОПИС»   Р. Б. Мелех оприлюднив звернення до владних структур держави та Львова з пропозицією, щоб на передодні Євро-2012 було встановлено ідентифікуючий підпис на пам’ятнику Івану Федоровичу у Львові, який уже 33 роки не має жодної таблички із зазначенням імені та прізвища.

«Найбільш відвідуваним туристами пам’ятником у Львові є пам'ятник Івану Федоровичу, який було відкрито у 1977 році. З невідомих причин цей знаковий пам'ятник досі немає підпису й уже 33 роки є безіменний. Сьогодні численні туристичні групи з усього світу не можуть ідентифікувати його, а місцева влада байдуже на це споглядає.

Звертаємось до владних структур держави, області та міста з пропозицією, щоб напередодні Євро-2012 та у час відзначення знаменного ювілею на пам'ятнику було зроблено напис Іван Федорович. У всіх судових книгах Любліна, Кракова, Львова зафіксовано прізвище тільки Іван Федорович. Всі 10 книг, які видані в Україні підписані прізвищем лише Іван Федорович. Його надмогильна плита теж має напис Іван Федорович.

Історикам документально відомо тільки про останні 20 років його життя: 3 роки в Москві та 17 років в Україні, де й був похований у Львові на цвинтарі Онуфріївського монастиря», — зазначено у відкритому листі Р. Мелеха.

«Цього року Івану Федоровичу – нашому видатному краянину та вітчизняному новатору-друкарю, який відродив у Львові книгодрукування, минає 500 років із часу його народження. З цієї нагоди звертаємось до керівництва держави та просимо відзначити цей знаменний ювілей на загальнодержавному рівні Указом Президента України.

Доречно буде в цей рік також відзначити і його рукотворні книжкові пам'ятки, яким виповнюється 430-років: Острозька Біблія та «Хронології» Андрія Римші. «Хронології» вчені-філологи вважають першим друкованим твором українською літературною мовою», — вказує у листі голова товариства.

27 листопада

Інші дати
Народилася Ольга Кобилянська
(1863, Румунія —1942) — українська письменниця. Авторка творів «Земля», «Царівна», «Меланхолійний вальс», «В неділю рано зілля копала» та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Чупринка (Грицько Чупринка)
(1879, с.Гоголів, Київська область - 1921) — український поет і громадський діяч. Автор збірок лірики «Огнецвіт», «Метеор», «Ураган», Сон-трава», «Білий гарт», поеми «Лицар-Сам».
«Розкішний степ... Убогі села... Це ти, мій краю чарівний? Мій рідний край такий веселий, Мій рідний край такий сумний!» (Григорій Чупринка)
Розгорнути