chrome firefox opera safari iexplorer

Помер дисидент і самвидавник Іван Гель

17 березня 2011 о 12:14

Відомий дисидент, активний автор і поширювач самвидаву Іван Гель помер вночі 16 березня на 74-му році життя.

Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на Львівську обласну раду.

Іван Гель народився в 1937 році на території нинішнього Городоцького району Львівській області.

За часів СРСР був неодноразово переслідуваний за антирадянську агітацію і пропаганду. У цілому провів у в'язницях 16 років і ще 5 — на засланні.

Після повернення до Львова у 1989 році став одним із засновників Української гельсінської спілки і главою громадського комітету за легалізацію Української греко-католицької церкви. У 1990—1994 роках був заступником голови Львівської обласної ради.

В останні роки життя очолював Львівську обласну комісію поновлення прав реабілітованих. У 2009 році був нагороджений орденом Свободи.

Прощання з покійним відбудеться у соборі Святого Юра у Львові, в п'ятницю, 18 березня 2011 року.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути