chrome firefox opera safari iexplorer

Особлива увага Україні на Вільнюському книжковому ярмарку — 2016

23 лютого 2016 о 15:30

На традиційному Вільнюському книжковому ярмарку, який пройде у столиці Литви 25-28 лютого, особливу увагу буде приділено Україні.

«Цього року у нас буде дуже велика і цікава українська програма, що включає дискусії, майстер-класи, кінопокази і, власне, представлення книг», — розповіла організатор, яка відповідає за українську частину програми, Рута Неліне.

За її словами, ще минулого року на Львівському книжковому форумі литовським партнерам запропонували провести дискусію «Новий основний нарратив у литовсько-українських відносинах». І порекомендували спікерів з українського боку — поет Маріана Кияновська, прозаїк Андрій Курков, журналіст і фотограф Сергій Лойко. Вільнюс погодився. З литовського боку братиме участь колишній посол Литви у Києві Альгірдас Кужма. Модератором дискусії стане популярний у Литві телеведучий Рімвідас Валатка.

Також відбудеться показ короткометражних фільмів молодого українського кінематографіста Ірини Цилюк. Спільно з нею Роман Романишин і Андрій Лесів із творчої майстерні Agrafka Studio проведуть на ярмарку майстер-клас Illustrarium Island. На ньому буде велика група українських дітей, які перебувають наразі у Литві (в основному, з Донбасу). Пізніше цей майстер-клас здійснить великий тур містами України.

«Дуже правильно, що ми говоримо, і не вперше, про Україну. Після того, як у вашій країні розпочалися великі зміни, ми приділяємо їй багато уваги. Крім того, у нас просто давні дружні стосунки. Здавна дружимо з Львівським книжковим форумом, різними українськими організаціями та видавцями», — розповіла Мілда Гембієскєне, що є одним із організаторів ярмарку, а також представником LITEXPO, на майданчику якої проходить захід.

17-й міжнародний Вільнюський книжковий ярмарок пройде 25-28 лютого у литовському виставковому і конгрес-центрі LITEXPO. Її тема — «Характер у пошуках автора». На ярмарку очікується 330 учасників, у тому числі 35 гостей із восьми зарубіжних країн. Один із найбільших стендів ярмарку буде присвячений Україні. Він представить 15 видавництв і 11 українських письменників та ілюстраторів.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути