chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині 2016-й проголошено Роком Івана Франка та Бориса Возницького

02 березня 2016 о 10:51

Таке рішення прийняли депутати на сесії учора, 1 березня. Воно має на меті на належному рівні відзначити у поточному році 160-річчя від дня народження визначного письменника, поета, публіциста, перекладача, етнографа, вченого, громадського і політичного діяча Івана Франка та 90-річчя від дня народження видатного музейного подвижника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Бориса Возницького.

Як повідомляє «День», депутати Львівської облради звернулися до Президента та Верховної Ради України щодо вшанування на державному рівні пам’яті Бориса Григоровича Возницького.

«Борис Возницький був незмінним багатолітнім директором (1962 – 2012 роки) Львівської національної галереї мистецтв. Завдяки його натхненній і жертовній праці історія українського мистецтва поповнилась численними сторінками, – йдеться у документі. – В особі Бориса Возницького маємо найвищий взірець самовідданості професії, приклад виняткової подвижницької праці та патріотичної турботи про неоціненні здобутки рідної культури. Маємо спільний обов’язок зберегти для майбутніх поколінь пам’ять про видатного музейного подвижника, а також про ті численні мистецькі скарби, які він врятував від забуття та залишив сучасникам і майбутнім поколінням».

Депутатський корпус ЛОР, звертаючись до Президента та ВР, пропонує заснувати державну премію України імені Бориса Возницького – для відзначення музейних працівників, провести тематичні виставки в музеях України, також передбачити у держбюджеті кошти для ґрунтовного кількамовного видання, присвяченого життю та творчості академіка Возницького.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути