chrome firefox opera safari iexplorer

Мінкульт визначився із гастрольним збором для іноземних артистів

07 квітня 2011 о 15:56

У Міністерстві культури доопрацьовано нову редакцію проекту закону «Про внесення змін до закону України «Про гастрольні заходи в Україні».

Як стало відомо ZN.UA, згідно з документом буде встановлено нову оплату за оформлення та видання свідоцтв на проведення гастрольних акцій у нашій країні.

Тобто, за оформлення і видання свідоцтва на проведення гастрольного заходу (окрім благодійних, а також тих акцій, які проходять за участю українських національних, державних чи комунальних установ культури) стягується оплата у таких розмірах:

  • для гастрольних акцій за участю творчих колективів та окремих виконавців у жанрах театрального, академічного, музичного, народного, фольклорного мистецтва — 1% від аншлагової вартості гастрольного заходу.
  • для гастрольних заходів за участю естрадних, циркових колективів, а також окремих артистів у цих жанрах — 3% від аншлагової вартості заходу.

У той же час 5% від аншлагової вартості (такого ж гастрольного заходу) передбачено для шоу-програм усіх видів. У тому числі і в нічних клубах, у вар'єте, у ресторанах, у кафе, інших розважальних закладах — за участю колективів та окремих виконавців.

У новій редакції документа передбачено норму, згідно з якою на території України оплату за оформлення та видання свідоцтв на проведення гастрольних заходів здійснює безпосередній організатор таких акцій.

А самі свідоцтва може бути видано Міністерством культури Автономної республіки Крим, Управліннями обласних — з Київської та Севастопольської — міських державних адміністрацій.

А кошти, отримані після оплати за оформлення і видання таких свідоцтв будуть направлятися до Державного спеціалізованого фонду підтримки гастрольної діяльності вітчизняних творчих колективів і окремих виконавців.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути