chrome firefox opera safari iexplorer

Україна фінансує 700 000 «липових» переселенців

04 квітня 2016 о 08:26

Міжвідомчий штаб і ООН нарахували в Україні переселенців на 700 тисяч менше, ніж перебуває на обліку у Мінсоцполітики.

Про це пише DT.UA.

«Міжвідомчий координаційний штаб з питань соціальної допомоги переселенцям (куди входять представники МВС, СБУ і ДСНС), і Мінсоцполітики дають кардинально різні цифри про кількість переселенців. Так, станом на 31 березня 2016 р., за даними Міжвідомчого штабу, з тимчасово-окупованої території, а також із районів проведення АТО на інші території України переселено 1 млн 27 тис. 728 осіб», – йдеться у повідомленні.

При цьому 21 березня 2016 р. Мінсоцполітики уточнило оперативну цифру взятих на облік переселенців, зафіксувавши 1 млн 747 тис. 457 людей. Різниця – понад 700 тис. осіб.

Як зазначив заступник голови ДержНС Олег Мельчуцький, який очолює Міжвідомчий штаб, штаб узагальнює і публікує оперативну інформацію про внутрішньо-переміщених осіб, які прибули на підконтрольну Україні територію і на їхнє звернення були тимчасово розміщені регіональними штабами в регіонах України.

Мінсоцполітики ж, відповідно до постанови КМУ «Про облік внутрішньо переміщених осіб», веде Єдину інформаційну базу даних про ВПО, до якої зараховані всі ВПО, котрі звернулися по відповідну довідку, у тому числі й ті, хто відмовився від тимчасового розміщення, та ті, хто тимчасово виїжджає з території, непідконтрольній Україні, для отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Зі словами Мельчуцького, можна зробити висновок, що 700 тис. переселенців – це саме ті самі люди, які, живучи на окупованих територіях, зареєстровані органами соцзахисту населення як переселенці, і, відповідно, отримують державні соціальні виплати, включно з пенсіями.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути