chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: 45-гривневе «покращення» від уряду Гройсмана

06 травня 2016 о 12:15

«Останні дні ЗМІ активно тиражують «жорстку» і «принципову» позицію уряду Гройсмана про необхідність невідкладного розгляду парламентом змін до бюджету в частині соціального захисту громадян» — про це на радіо Ера сказав голова Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко.

«Серед ключових соціальних ініціатив нового уряду – вимога індексувати пенсії та заробітні плати з 1 грудня на 10%. За задумом піар-служби уряду щоденне повторювання тези про те, що життя «покращиться» аж на 10%  з 1 грудня може мінімізувати гнів народний від очікуваного підвищення тарифів», — вважає Микола Томенко.

Політик пояснив що буде означати 10% індексація для пересічного громадянина: «Як відомо, Верховна Рада на чолі з Володимиром Гройсманом вночі і з оплесками ухвалила бюджет від уряду Яценюка на 2016 рік. В цьому документі, за який, між іншим, голосували всі нинішні міністри — колишні депутати, передбачав підвищення пенсій та заробітних плат з 1 грудня на 6%., — нагадав Микола Томенко. —  Отож, виконуючи своє ж рішення, нинішній уряд вирішив від себе додати ще 4%».

Микола Томенко роз’яснив що це означає на практиці:  «Після 6% підвищення пенсії та заробітної плати з 1 травня цього року мінімальна пенсія складає 1130 грн. Отож, якби з 1 грудня відбулося планове підвищення на 6%, то більше як 7 млн. пенсіонерів отримали до своєї мінімальної пенсії ще 67 грн. 80 коп. і мали б пенсію в сумі 1197, 8 грн. Тепер, додавши ще 4%, мінімальна пенсія складе 1243 грн., а так званий додаток від нового уряду – 45 грн. 20 коп. Отож ціна інформаційної кампанії уряду Гройсмана про потужну соціальну підтримку найменш захищених пенсіонерів дорівнює 45 грн. 20 коп. для кожного пенсіонера, що отримає мінімальну пенсію».

Микола Томенко зазначив, що подібною є також історія з мінімальною заробітною платою: «З 1 травня мінімальна заробітна плата складає 1450 грн. За плановим підвищенням  від Яценюка з 1 грудня мала бути 1550 грн., тому нинішня надбавка від Гройсмана сягатиме лише 45 грн.»

Коментуючи ситуацію з бюджетниками, він наголосив, що більшість із них навряд чи  отримає 10% надбавку з 1 грудня, оскільки у більшості бюджетних організацій (ВНЗ, заповідники, музеї, тощо) непередбачено коштів на збільшення фонду заробітної плати.

«Підсумовуючи, треба відзначити, що перші дні роботи уряду Гройсмана засвідчують, що в українській владі змінилося те, що нічого не змінилося – «піар понад усе»!», — зауважив Микола Томенко.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути