chrome firefox opera safari iexplorer

Українці перестають сплачувати за комунальні послуги

12 травня 2016 о 12:47

Більше 5-ти мільярдів гривень українці заборгували за комунальні послуги. І це до чергового підвищення тарифів.

200 гривень за газ і стільки ж за світло. Це все, що киянка Наталія Мороз може виділити за місяць на квартплату.

«Намагаємося вчасно виплатити за світло, за газ, тому що ми переживаємо, що можуть відключити, ну а потім дорого буде виплачувати, штрафи платити», – каже Наталя Мороз.

На всі інші послуги грошей немає. Жінка не працює, чоловіка мобілізували. А в комунальних рахунках щомісяця – по дві тисячі гривень. У результаті – вже заборгувала понад 5-ть тисяч.

А інша жінка у свою квартиру тепер приходить тільки ночувати.

Купається і готує їжу Ольга Ониськевич у сусідки. А за водою щодня з порожніми пляшками ходить на околицю селища.

«Раніше я могла 10-12 літрів, зараз тільки 3-4. Пити і запарити мені ці 9 злаків», – сказала жінка.

А все тому, що у квартирі вже давно немає ані води, ані газу, ані світла. Відключили через борги. Зі своєї мізерної пенсії жінка оплатити комунальні послуги не може.

«Це мої платіжки, які нарахували, 22 тисячі 176 гривень за одну батарею в залі і дві батареї в кухні», – показує платіжки Ольга.

Щоб житло не відібрали за борги, пенсіонерка захарастила його непотрібними речами. Таких неплатників в Україні тисячі.

«Таке стрімке зростання, воно демотивує людей платити за комунальні послуги. Більшість українців, якщо подивитися соцопитування, вважають ці тарифи несправедливими і досі влада не змогла їх обґрунтувати», – сказав Руслан Бортник, експерт.

Найбільші борги у споживачів Дніпропетровської та Харківської областей. В останній – тільки за воду – понад двісті мільйонів гривень. Фахівці підрахували, якби харків’яни зовсім розрахувалися, можна було б замінити третину всіх зношених труб у місті.

 

Джерело: zik.ua
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути