chrome firefox opera safari iexplorer

Розслідування корупції у нинішній ЦВК має стати уроком для нового складу, — Томенко

08 червня 2016 о 18:16

Перш, ніж обговорювати новий склад ЦВК, необхідно розібратися з її нинішнім складом, написав у блозі для «Лівого берега» лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко.

Він зауважив, що, цілком очевидно те, що Президент і Верховна Рада майже 2 роки порушували Конституцію та законодавство, не замінивши членів ЦВК, у яких завершився строк повноважень. До того ж, за вірну службу (тепер вже режиму Порошенка) голова ЦВК М. Охендовський був нагороджений орденом, що засвідчує той факт,що нинішній склад ЦВК служив не українському народу і законності, а радше президентам – раніше Януковичу, а тепер – Порошенку.

«Більше того, матеріали так званої «чорної каси» Партії регіонів, в яких йдеться про виплату лише у 2012 році голові ЦВК М. Охендовському більше1 мільйона доларів нібито на відрядження, потребують серйозного дослідження відповідними правоохоронними органами. До речі, цікаво, чи поділився Охендовський цими грошима з усіма членами ЦВК, чи лише з деякими? Отож, без розслідування Національного антикорупційного бюро щодо наявності корупції у нинішньому складі ЦВК, не можемо говорити про адекватну роботу майбутнього складу ЦВК», – вважає М. Томенко.

На його переконання, усі майбутні члени ЦВК повинні розуміти, що будь-яке виконання вказівок влади, а тим більше за гроші, буде як не при теперішньому, так при майбутньому керівникові держави покаране.

«На жаль, поки що важко уявити, наскільки ефективним буде наступний склад ЦВК, оскільки більшість оприлюднених прізвищ – це помічники Порошенка, Яценюка та їхніх друзів. Тому покладати великі надії на таке ЦВК, очевидно, не приходиться», – зауважив М. Томенко.

«Отож, доводиться говорити про потужний громадський контроль і спробу при голосуванні у ВР все-таки змінити нинішній склад ЦВК для того, щоб зберегти бодай відносну конкуренцію у складі ЦВК», – підсумував він.

Розділи: Політика

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути